Restauracja w centrum Poznania? Podpowiadamy jak wybrać idealną!

0
743
Restauracja w centrum Poznania

Obecnie rynek gastronomiczny w Poznaniu rozwija się bardzo prężnie. Co chwila powstają nowe, ciekawe restauracje, często w najmniej oczywistych miejscach. Dlatego każdy gastromaniak powinien trzymać rękę na pulsie i uważnie śledzić zachodzące zmiany. Dzięki temu nie ominie go nic wartego uwagi. Ale ta mnogość miejsc daje nam nie tylko zadowolenie, że dysponujemy nieograniczonym wyborem. Ostatecznie możemy zgubić się w tych wszystkich opcjach. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze restauracji w centrum Poznania, żebyśmy potem nie byli rozczarowani?

Dlaczego w ogóle w centrum Poznania?

Musimy przyznać, że zawężamy tutaj nieco obszar naszych poszukiwań. Oczywiście nie twierdzimy, że to co ciekawe kulinarnie znajduje się tylko w  samym sercu naszego miasta. Wręcz przeciwnie, zachęcamy do śledzenia ciekawych miejscówek nieco dalej od utartych szlaków. Niemniej jednak, dziś naszym tematem będzie restauracja w centrum Poznania. Dlaczego? Ano dlatego, że tutaj najłatwiej jest się spotkać znajomym z różnych końców miasta. Tutaj zabierzemy rodzinę, jednocześnie pokazując jej koziołki, Ratusz czy Farę.

Menu

Jest to absolutny początek. Zastanówmy się, co chcemy zjeść. Czy wybierasz się sam? A może ze znajomymi? Jeśli tak – weź pod uwagę, czy ktoś nie ma nietolerancji, nie przeszedł niedawno na jakąś dietę? Jeśli tak, dobierz odpowiednio miejsce. Dobra restauracja w centrum Poznania to niekoniecznie taka, która serwuje akurat to, czego w tej chwili pragniesz. To Ty wybierasz miejsce, ale tym samym dostosowujesz się do niego. W restauracji mówimy na klientów “goście”. Nie bez przyczyny. Ale skoro kelnerzy, barmani i kucharze traktują Cię jak gościa, jak członka rodziny – Ty musisz odwdzięczyć się im tym samym, traktując ich z szacunkiem.

Wystrój

Szczególnie ważny, jeśli wybieramy się np. z osobami starszymi. Każda restauracja w centrum Poznania charakteryzuje się czymś innym. Weźmy to pod uwagę. Jeśli idziemy z kimś, kto porusza się na wózku, upewnijmy się, że do restauracji będzie można się dostać bez większych problemów. Czy w środku gra głośna muzyka? Czy przygotowano kącik dla dzieci? To wszystko jest bardzo ważne, jeśli chcemy zadbać o nasz komfort i wygodę.

Czy usiądziemy na ogródku?

Jeśli zrobiło się już cieplej i chcemy usiąść na ogródku, upewnijmy się, że jest on dostępny. Nie każda restauracja posiada taką przestrzeń. A obrażanie się po dotarciu na miejsce nie ma sensu. Jeśli zależy nam na świeżym powietrzu – dopytajmy telefonicznie obsługi.

A co z alkoholem?

Zazwyczaj niemal każda restauracja w centrum Poznania posiada w swojej ofercie alkohol. Ale jeśli zależy nam na tym, żeby mieć stuprocentową pewność, sprawdźmy wcześniej menu. Niektóre niewielkie lokale, serwujące np. śniadania i lunche nie posiadają w swojej ofercie nawet piwa, gdyż wykupienie akcyzy zwyczajnie się im nie opłaca.

Jaką restaurację polecamy?

Jedną z ciekawszych, która ostatnio powstała jest Rodizio de Brazil. Ten mieszczący się w centrum Poznania lokal serwuje dania kuchni brazylijskiej i międzynarodowej. Ciekawą ofertą jest opcja “płacisz raz i jesz ile chcesz”. Koniecznie spróbujcie ich grillowanego mięsa! Po więcej szczegółów zapraszamy na rodiziodebrazil.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ