Dlaczego obuwie BHP jest tak ważne w miejscu pracy?

0
721
Dlaczego obuwie BHP jest tak ważne w miejscu pracy?

Komfort i bezpieczeństwo to bardzo ważne aspekty w miejscu pracy. Dlatego każdy pracownik powinien posiadać obuwie BHP odpowiadające jego potrzebom. Na co więc zwrócić uwagę?

Jakie są rodzaje obuwia BHP?

Buty ochronne to podstawowy element każdego ubrania roboczego. Chronią stopy przed wszelkiego rodzaju urazami mechanicznymi, substancjami żrącymi, czy skrajnie występującymi temperaturami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie ich do wykonywanej przez nas pracy. W ten sposób unikniemy zagrożeń i będziemy mogli komfortowo wykonywać swoją pracę. Pamiętajmy, że w obuwiu roboczym spędzamy od kilku do kilkunastu godzin. Dlatego muszą one być także wygodne. Aby tak się stało, pięta powinna przylegać do buta, a jego długość powinna być o pół centymetra dłuższa od naszej stopy. Zbyt małe lub uciskające obuwie może doprowadzić do słabego krążenia, a w efekcie do spuchnięcia nóg. Jeśli nie chcemy popełnić błędu, powinniśmy najpierw zmierzyć swoją stopę i porównać wynik z tabelą rozmiarów poszczególnych producentów. Do wyboru mamy bowiem zróżnicowane typy obuwia. Możemy bowiem wybierać pomiędzy półbutami, trzewikami, sandałami, czy butami do kolan. Inną klasyfikacją jest podział na obuwie bezpieczne, ochronne i zawodowe. Pierwsze z nich posiadają podnoski, które są w stanie wytrzymać siłę nacisku z energią ok. 200 J i które chronią przed ściskaniem o sile co najmniej 15kN. To najbezpieczniejsze dostępne obuwie na rynku. Buty ochronne także posiadają podnoski, które wytrzymują uderzenie z energią 100 J i ściskanie z siłą 10kN. Obuwie zawodowe natomiast posiada cechy ochronne obuwia roboczego. Sprawdź tutaj tego rodzaju buty https://pantofelek-sklep.pl/. Nie ma jednak podnoska, dlatego może być stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma ryzyka zmiażdżenia stopy.

Gdzie kupimy obuwie BHP?

Możemy to zrobić w stacjonarnych hurtowniach BHP, ale jeśli nie jest nam po drodze do takiego punktu, to możemy skorzystać ze sklepów internetowych. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Co więcej, bez problemu porównasz parametry poszczególnych modeli i wybierzesz ten, który będzie dla ciebie optymalny. Producenci polecają do prac magazynowych sandały i półbuty. Tego rodzaju obuwie BHP zapewnia wysoką oddychalność dzięki naturalnej skórze. Bez problemu znajdziesz je chociażby pod tym linkiem https://pantofelek-sklep.pl/pl/obuwie-bhp. Ich zaletą jest także nowoczesny design, który sprawia, że są one atrakcyjne wizualnie, dzięki czemu trudno je odróżnić od tradycyjnego obuwia BHP. Ich noszenie nie będzie sprawiało żadnych problemów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ