Jak kupić bilety na Eurotunel?

0
768
Jak kupić bilety na Eurotunel?

Podróż na wyspy brytyjskie nie musi wiązać się z podróżą lotniczą. Od wielu lat funkcjonuje bowiem tunel kolejowy, który pozwala dostać się do Wielkiej Brytanii razem z pojazdem. W jaki sposób odbywa się tam ruch?

Eurotunel – co powinieneś o nim wiedzieć?

Eurotunel to nazwa projektu, który wybrano w latach 70. spośród czterech gotowych rozwiązań przygotowanych przez francuskich i brytyjskich inżynierów. Opracowano go w latach 1972-1975 i zakładał on utworzenie dwóch tuneli kolejowych oraz trzeciego dla serwisu. Długość takiego połączenia miała wynosić 50 km. Prace nad wdrożeniem projektu rozpoczęto 1 grudnia 1987 roku po stronie angielskiej. Budowa trwała 6,5 roku. 6 maja 1994 oficjalnie otwarto Eurotunel, a dokonali tego prezydent Francji Francois Mitterand oraz królowa brytyjska Elżbieta II. Miesiąc później pociągi rozpoczęły regularną jazdę. Koszt budowy wyniósł 4,65 miliarda funtów. Ruch samochodowy i osobowy odbywa się za pomocą wahadłowych pociągów Eurostar i Channel Tunnel Rail Link. Kursują one z Londynu do Paryża i Brukseli. Eurotunel przebiega od 45 do 70 metrów pod poziomem dna morza. Łączy on Calais we Francji z Folkestone w Wielkiej Brytanii. Składy pociągów są w stanie zabrać 120 aut oraz 12 autokarów. Nie brakuje też transportów samochodów ciężarowych czy pociągów o zmiennym składzie.

Eurotunel – jak zdobyć bilety?

Pociągi pasażerskie Eurostar poruszają się z prędkością 300 km/h, a w tunelu zwalniają one do 160 km/h. Podróż na trasie Londyn – Lille – Bruksela zajmuje około dwóch godzin, natomiast trasę z Londynu do Paryża pociąg pokona w dwie godziny i trzydzieści pięć minut. Jeśli zdecydujemy się na opcję Eurotunel, to warto wcześniej zakupić bilety. Termin i godzina wyjazdu i powrotu ma bowiem duży wpływ na cenę przejazdu. Przy taryfie dwudniowej bilety w dwie strony na Eurotunel zaczynają się już od 64 euro. Poszczególne kwoty są jednak zależne również od typu pojazdu czy dodatkowych udogodnień. Bilety na Eurotunel możesz kupić u polskich pośredników. Jednego z nich znajdziesz tutaj https://www.mastertravel.pl/eurotunel.html. Kupisz u nich bilety nie tylko na samochód osobowy, ale także ciężarowy, czy przewożący niebezpieczne ładunki. Wyjątkiem są pojazdy z instalacją LPG, które ze względów bezpieczeństwa nie mogą być transportowane tunelem. Dzięki fachowej pomocy masz pewność, że zdecydowałeś się na najlepszą dla siebie ofertę. Kolejną zaletą jest fakt, że takie bilety możesz kupić bez wychodzenia z domu. W ten sposób oszczędzasz czas, który możesz przeznaczyć na inne zadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ