Wycieczka do Armenii – co warto zobaczyć?

0
706
Wycieczka do Armenii - co warto zobaczyć?

Podróżowanie stało się coraz tańsze, a jeśli pojedzie się do kraju, który jest tani to za cały wyjazd na kilka dni można zmieścić się w kilkuset złotych. Każdy chce odpoczywać w Europie i najlepiej blisko morza. Jednak takie wyjazdy powinny odbywać się w czasie ciepłych dni. Pozostałe terminy można przeznaczyć na wyjazdy  inne kraje, jakim jest np. Armenia.

Armenia- opis

Kraj leży na pograniczu Europy i Azji, na Kaukazie południowym. Jego stolicą jest Erywan i kraj ten jest zamieszkiwany przez około 3 miliony osób. Na pewno nie będzie tam tłumów ludzi, którzy mogliby zepsuć wyjazd. Armenia graniczy z Gruzją, Iranem, azerską eksklawą Nachiczewan, Turcją i Azerbejdżanem.

Wycieczka do Armenii- co warto zwiedzić

  1. Wioska Garni

W tej małej i malowniczej miejscowości znajduje się świątynia, który została wzniesiona w I wieku naszej ery. Co prawda była ona odnawiania, bo działanie deszczu, wiatru i innych warunkach atmosferycznych wpływa na nią negatywnie. Jednak warto udać się w to miejsce, żeby zobaczyć pierwsze ślady ludzi z naszej ery.

  1. Stolica Erywan

Jest to miejscowość, do której można dolecieć samolotem z Polski. Jest to również obowiązkowy punkt podróży, ponieważ stolice zawsze przyciągają wiele osób. Można tam zobaczyć m.in. plac wolności, kaskady, piękne uliczki w centrum miasta, a także wzgórze Cicernakaberd (miejsce upamiętniające ludobójstwo Ormian).

  1. Gruzja i Armenia

Wycieczka do Armenii może się wiązać także z odwiedzeniem ich sąsiada. Odległość między Erywanem, a Tibilisi, czyli bardzo pięknym miastem w Gruzji to zaledwie 260 km. Podróż samochodem na pewno nie przysporzy nikomu problemu, ponieważ niektóre osoby takie odległości pokonują w drodze do pracy. W Gruzji warto zobaczyć kolorowe domy, które położone są na wzgórzach Tibilisi, a także samą miejscowość, która skrywa wiele tajemnic.

  1. Armeńskie Stonehenge

Polska nazwa to po prostu śpiewające kamienie. Są to bardzo wysokie, bo w praktyce mają do 3 m kamienie, które ważą kilka, a nawet kilkanaście ton. Do dziś nie wiadomo, dlaczego one zostały tam postawione albo jak powstały. Jest wiele opinii, które mówią, że jest to cmentarz albo obserwatorium astronomiczne.

  1. Klasztor Chor Wirap

Miejsce to jest bardzo ważne dla wielu turystów, jednak poza nimi sporą częścią odwiedzających są sami Ormianie. W tym miejscu więziony był Święty Grzegorz Oświeciciel przez króla Armenii Tirydatesa przez 15 lat. Był on poddawany okrutnym torturom, jednak nie wyrzekł się swojej wiary i nakłonił króla do przyjęcia chrztu. Takim sposobem w 301 roku chrześcijaństwo stało się religią państwową w Armenii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ