Wypadanie włosów u kobiet

0
1350
wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów prędzej czy później dopada każdego, niezależnie od kondycji włosów czy predyspozycji genetycznych. Łączy się ono zazwyczaj z próbami odratowania traconych kosmyków. W niniejszym artykule zatem podpowiemy jak radzić sobie z wypadaniem włosów u kobiet.

Uważaj na to, co jesz

Ta prosta zasada jest niezawodną i sprawdza się tak samo dobrze w przypadku wszelkiego rodzaju niedogodności związanych z urodą czy zdrowiem. Musimy pamiętać, że zdrowe włosy rosną w zdrowym ciele, a zdrowe ciało buduje to, co jemy. Warto zatem pomyśleć o naszej codziennej diecie, a także o produktach, które powinniśmy do niej wprowadzić aby cieszyć się zdrowymi, mocnymi włosami, które na pewno nie będą skłonne do nadmiernego wypadania.

W wypadku zdrowym, śliniących włosów świetnie sprawdzi się marchewka. Karoten zawarty w warzywie działa bardzo odbudowująco na włosy. Warto zatem zacząć dodawać marchewkę do owocowych koktajli, robić z niej sałatkę czy chrupać w ramach przekąski. Na zdrowe włosy działają także wszelakiego rodzaju owoce, które posiadają dużą ilość witamin.

Maseczki i odbudowa, czyli tajniki pielęgnacji

wypadanie włosów u kobietWypadanie włosów u kobiet związane jest często z cyklami menstruacyjnymi. W czasie i przed nimi włosy wypadają w większych ilościach. Dzieje się to również zaraz po okresie przekwitania. Dlatego warto w tym czasie zadbać o włosy stosując wszelakiego rodzaju maseczki i wcierki, aby zachować odpowiednią ich pielęgnację.

Bardzo znaną wcierką do włosów, która dodatkowo wspomaga ich zdrowy wzrost jest wcierka zrobiona z kozieradki. Jest to roślina zielna z rodziny bobowatych. Wystarczy przygotować z niej napar i wcierać regularnie kilka razy w tygodniu. I gotowe! Zdrowe i ślniące włosy gwarantowane!

Olej arganowy to kolejny produkt, który przyczyni się do odpowiedniego utrzymania zdrowotności naszych włosów. Do codziennej pielęgnacji można go używać wcierając w zniszczone końcówki, które najbardziej są narażone na wszelakiego rodzaju zniszczenia mechaniczne, ponieważ wycierają się one o ubrania. Odpowiednie nawilżenie włosów w tych miejscach sprawi, ze staną się one bardziej odbudowane i na pewno nie będą skore do wypadania. Raz na jakiś czas warto jest także przygotować sobie pielęgnację olejem zostawiając go na całą noc na naszych włosach.

Warto także wspomnieć, że w ramach odpowiedniej pielęgnacji włosów należy pamiętać o suszeniu włosów przed snem, ponieważ mokre włosy są bardziej narażone na zniszczenia. Dodatkowo powinno się w miarę możliwości unikać czesania mokrych włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ