Zakup samochodu – nowy czy używany?

0
717
Zakup samochodu - nowy czy używany

W życiu każdego kierowcy przychodzi czas, kiedy jest zmuszony do kupna kolejnego auta. Dla jednych jest to przyjemna chwila, w której mogą wykazać się swoją szeroką wiedzą. Inni potrzebują wsparcia specjalistów, którzy dokładnie odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą w podjęciu finalnej decyzji. Bez względu na doświadczenie w temacie, każdy powinien znać swoje potrzeby i podsumować co go interesuje. Kolejna kwestia to wiek auta oraz czy decydować się na nowy, czy używany. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Propozycje z drugiej ręki

Kupno używanego auta jest na pewno tańszą opcją, na którą może zdecydować się większa liczba kierowców. Jeżeli interesuje nas konkretna marka, na przykład używane Mercedesy, konieczne jest sprawdzenie źródeł, z których pochodzi samochód. Transakcja z osobą prywatną będzie najtańszą alternatywą, ponieważ omijamy tu koszty prowizji. Dobrze też porozmawiać bezpośrednio z poprzednim właścicielem, który użytkował auto przez minione lata.

Istnieje też możliwość kupna poprzez komis samochodowy. Zaletą jest zaoszczędzenie czasu, gdyż oglądamy dużą ilość aut w jednym miejscu. Różnorodność prezentowanych modeli, w tym używane Mercedesy, czy inne marki jest sytuacją pozwalającą na sprawne porównanie. Osoby z niewielkim doświadczeniem w kupnie samochodów z drugiej ręki, mogą czuć się niepewnie bez pomocy ze strony specjalistów. Warto na oględziny zabrać dodatkową parę oczu.

Ostatnim wariantem jest sytuacja, gdzie nabywamy używane auto w salonie samochodowym. Ceny takich pojazdów mogą być wyższe, ale mamy większą pewność o sprawności samochodu. Salon dokłada wszelkich starań, aby prezentowane maszyny eksponowały się jak najlepiej, a ich dokumentacja była bez zarzutu.

Nowa wersja

Wybór nowego auta jest zawsze najbezpieczniejszą perspektywą, w której otrzymujemy pojazd nigdy wcześniej niewykorzystywany. Jedyne co nas ogranicza to budżet i to chyba jest granica, której większość osób nie chce przekraczać. Kolejnym zagrożeniem może być silna utrata wartości w pierwszych latach użytkowania nawet o 45%. Ewentualność zakupu nowego auta nie chroni nas również przed kolejnymi kosztami. Wszelkie przeglądy nawet w ramach gwarancji, które odbywają się w autoryzowanych salonach, są niemałym wydatkiem. Im częściej eksploatujemy auto, tym więcej czynności będzie trzeba wykonać. W sytuacji, kiedy to nie pieniądze nas ograniczają, możemy śmiało decydować się na wyjazd z salonu świeżym autkiem.

Każdy z wariantów ma swoich zwolenników i przeciwników. Kupno nowego auta to wielka przyjemność i nie każdy może sobie na to pozwolić, ponieważ ceny potrafią zadziwić. Z drugiej strony decyzja o nabyciu samochodu z drugiej ręki, niekiedy jest zagrożona brakiem konkretnych informacji na temat przeszłości auta. Rynek wtórny pozwala natomiast na zakupienie aut, takich jak używane Mercedesy z bogatym wyposażeniem za rozsądną kwotę. Konieczne jest podsumowanie wszystkich za i przeciw oraz wybranie dogodnego stanu rzeczy dla kupującego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ