Zmiana fryzury a zmiana życia

0
1336
zmiana fryzury a zmiana życia

Zmiana fryzury od zawsze kojarzy się z ważnymi zmianami w naszym życiu. Jest to odważny krok, związany z naszym wyglądem, dlatego często podejmujemy go wtedy, kiedy wydarza się jakaś ważna zmiana w życiu. Kiedy zatem najlepiej zmienić fryzurę i jak zmienić ją na „tę odpowiednią”?

Kiedy jest najlepsza pora na zmianę fryzury?

Najczęściej zmieniamy fryzury na przykład na wiosnę. Wtedy to cała przyroda budzi się do życia po srogiej zimie. Najczęściej właśnie wtedy robimy także wymianę garderoby. Zmiana fryzury pozwala nam na rozpoczęcie nowego czasu, a także na letnią zmianę. Zazwyczaj letnie fryzury są o wiele lżejsze, a także uboższe, aby słońce za bardzo nie nagrzewało nam skóry głowy. Fryzurę często zmieniamy także kiedy chcemy się komuś przypodobać lub dobrze wypaść na określonym spotkaniu. Wtedy właśnie warto zastanowić się nad zmianą fryzury, ponieważ staniemy się bardziej zauważalni.

Lepsze samopoczucie

Po zmianie fryzury często także zmienia nam się samopoczucie. Czujemy się bardziej wyjątkowi i zauważalni, co wpływa na naszą prezencję, a także na pewność siebie. Zmiana fryzury pozwala także spojrzeć nam inaczej na siebie i naszą urodę, jak również pozwala na to innym osobom. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać fryzurę. Bardzo często to, co nam się podoba lub dobrze wygląda na innych osobach, na nas nie wygląda odpowiednio. Dlatego jeśli zamierzamy zmienić fryzurę, a nie tylko kolejny raz podciąć końce włosów, należy wybrać się do dobrego i sprawdzonego fryzjera. Dobierze on w odpowiedni sposób fryzurę do kształtu naszej głowy, karnacji czy urody.

Symbolika zmiany fryzury

zmiana fryzury a zmiana życiaZmiana fryzury jest często czymś „starym i zniszczonym” co należy porzucić, dlatego bardzo często podświadomie decydujemy się na nią, gdy chcemy zostawić daleko za sobą jakiś etap w naszym życiu. Często zmieniamy fryzurę zaraz po rozstaniu, a także kiedy poznamy osobę, która wydaje nam się interesująca i chcemy przy niej dobrze wypaść. Zmiana fryzury często koreluje także ze zmianą pracy lub awansem. Chcemy wtedy poczuć się wyjątkowi i zauważeni, dlatego ważne jest dla nas, aby wyglądać trochę „niecodziennie”. Potrzebujemy wtedy atencji innych osób, dlatego ważne jest dla nas jeśli ktoś zauważy fryzurę komplementując ją. Jeśli zatem zastanawiasz się nad zmianą fryzury, zrób to jak najszybciej! Może się okazać, że zaraz po wielkiej zmianie, zmienisz się na lepsze także i ty.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ