Znajdź najlepszą dla siebie metodę prostowania włosów!

0
665
metodę prostowania włosów

Idealnie gładkie włosy, które łatwo poddają się stylizacji to marzenie każdej z kobiet. Tymczasem większość z nas każdego ranka zmaga się ze swoją fryzurą, próbując okiełznać te niesforne kosmyki. Idąc na łatwiznę, decydujemy się coraz chętniej na zabiegi prostowania włosów, które dają długotrwałe efekty. Do takich zabiegów zaliczamy, chociażby dobrze znane większości keratynowe prostowanie włosów, o którym więcej przeczytasz na https://www.moment.pl/blog/keratynowe-prostowanie-wlosow-w-ciazy-jak-dbac-o-wlosy-w-ciazy/. Zabieg ten daje co prawda spektakularne efekty, ale tylko wtedy, gdy będzie wykonany przez doświadczonego fryzjera.

Domowe metody prostowania włosów

Jeśli nie chcemy prostować włosów trwale, możemy skorzystać z dobrze znanych, domowych metod. Są one skuteczne, ale niestety efekty nie utrzymują się zbyt długo. Warto wspomagać pielęgnację włosów odpowiednimi kosmetykami, które dodatkowo wpływają na wygładzenie struktury włosów i wspomagają efekty prostowania „na ciepło”. Nie możemy również zapominać o odpowiedniej ochronie włosów przy tej metodzie.

Sięgając po prostownicę czy suszarkę, pamiętaj również o zachowaniu stosunkowo niskiej temperatury. Taka metoda prostowania może doprowadzić do szybkiego przegrzania włosa, co w efekcie spowoduje jego mechaniczne uszkodzenie. Pamiętaj więc, by nie używać suszarki lub prostownicy na mokrych włosach. Przed zabiegiem powinny przeschnąć samoistnie w 80%. Temperaturę suszarki ustaw na maksymalnie 110°C. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się suszarka + szczotka, niż typowa prostownica, która działa zwykle od temperatur sięgających blisko 200°C.

Salonowe metody prostowania włosów

Jeśli zaś szukamy metod bardziej trwałych, musimy skorzystać z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich. One oferują nam kilka sposobów na trwałe wyprostowanie kosmyków. Jednym z najpopularniejszych jest wspomniane już wcześniej keratynowe prostowanie włosów. Jest to zabieg dający spektakularne efekty, które utrzymują się nawet do kilku miesięcy. Jest stosunkowo łagodny, ponieważ nie niszczy chemicznych wiązań we włosach. Dlatego też po pewnym czasie zaczynają one wracać do swojej pierwotnej formy.

Inną metodą jest prostowanie japońskie. Tutaj już efekty są znacznie dłuższe, a przez wielu nazywane wręcz trwałymi. Zabieg polega na zastosowaniu dwóch substancji chemicznych i silnie wysokiej temperatury. W efekcie substancje te rozbijając wiązania we włosach, zmieniają trwale ich strukturę. W efekcie uzyskujemy gładkie, proste włosy. Ten zabieg skutecznie uniemożliwia już ponownego falowania kosmyków, o czym warto pamiętać kiedy się na niego zdecydujemy!

Jest jeszcze jedna metoda, która również zalicza się do trwałych metod. Jest to prostowanie chemiczne, które podobnie jak japońskie opiera się na zastosowaniu środków chemicznych, w tym przypadku silnie zasadowych, które trwale uszkadzają struktury proteinowe we włosach.  Efektem tego jest uzyskanie trwałego wyprostowania włosów. Zabieg ten zalecany jest osobom o silnie kręconych włosach, które marzą o prostych kosmykach.

Salony fryzjerskie oferują dzisiaj wiele ciekawych zabiegów stylizujących, które pomagają zachować proste włosy na dłużej. My kobiety mamy jednak z włosami jeszcze inny problem. Mianowicie chodzi o te zbędne włoski, które chętnie usuwamy, również stosując różne metody. Będąc przy temacie włosowym, warto także zerknąć do innego artykułu odnośnie depilacji laserowej, który zdradza wszelkie jej tajniki, ceny i oczywiście odpowiada na kluczowe pytanie odnośnie bolesności zabiegu. Chcąc zadbać o swoją urodę, warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które oferuje nam dzisiejsza medycyna i kosmetologia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ