Pierwsze edukacyjne zabawki dla dziecka

0
881
Pierwsze edukacyjne zabawki dla dziecka

Czy wiesz, że to właśnie pierwsze lata życia człowieka, mają największy wpływ na jego rozwój?

To właśnie dlatego już od pierwszych dni po narodzinach, rodzice noworodków starają się dostarczać im odpowiednich bodźców, dzięki którym zostaną one pobudzone do działań edukacyjnych. Może nam się wydawać, że noworodek jedynie śpi i je, tak naprawdę w jego organizmie zachodzą ogromne zmiany, a my sami mamy wpływ na to, czy będą one jak najbardziej pozytywne. Kilkumiesięcznym dzieciom proponuje się już pierwsze przedmioty, które mają edukować. Na pewno wpływają na rozwój określonych bodźców.

Gryzaki i grzechotki

Pierwszymi zabawkami oprócz pluszaków, które mogą jedynie bezczynnie leżeć i stanowić element dekoracyjny pokoju malucha, są gryzaki i lekkie grzechotki. Kiedy tylko dziecko potrafi utrzymać przedmiot w malutkiej dłoni, warto właśnie takie gadżety mu proponować. Okazuje się, że gryzaki i grzechotki zaciekawią nie tylko rozmaitymi kolorami czy dźwiękami. Będą wpływać też na rozwój motoryki ruchowej. Przecież dziecko uczy się poprawnie trzymać je w rączce. Pobudzane są również związki przyczynowo-skutkowe. Kiedy poruszy się grzechotką, ta zaczyna wydawać dźwięki.

Kostka edukacyjna

Miękka kostka, która z każdej strony posiada elementy rozwijające sensorykę, to kolejny sprawdzony gadżet edukacyjny. Najlepiej proponować ją dzieciom, które potrafią już leżeć na brzuszku z uniesioną głową. Szelest, pukanie, różne dźwięki melodyczne, ale i rozmaite struktury materiałów będą wpływać rozwijająco. Interaktywna kostka wymusi na dziecku odkrywanie różnych funkcji.

Edukacyjna mata dla niemowlaka

Okazuje się, że mata dla niemowlaka jest najczęściej nabywaną zabawką dla najmłodszych. Ta dużych rozmiarów będzie stanowić funkcję bezpiecznego dywanu, całej strefy zabawy dla niemowlaka. Jest miękka, a więc bezpieczna. Znajdują się na niej różne zabawki, w tym grzechotki, gryzaki, kółka, lusterka, maskotki. Dziecko może korzystać z niej leżąc na plecach, bądź na brzuchu. Dobra mata dla niemowlaka będzie zawierać również różne struktury – szorstki albo miły w dotyku materiał, ten szeleszczący albo z wypełnieniem oraz różne kształty, które dziecko uczy się utrzymywać w małej rączce. Co ciekawe, mata edukacyjne posłuży do zabawy aż do czasu, w którym dziecko nauczy się chodzić. Nie ma więc wątpliwości, że to doskonała inwestycja.

Stolik edukacyjny

Stoliczek edukacyjny sprawdzi się dla starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Pełni najczęściej dwie funkcje. Może być tradycyjnym biurkiem, na którym można malować albo lepić z plasteliny. Może być też centrum zabawy. Znajdują się na nim rozmaite elementy, takie jak edukacyjne klocki, kształty, które po wciśnięciu grają różne dźwięki albo mienią się różnymi barwami. Im więcej elementów zawiera edukacyjny stolik, tym dziecko chętniej spędzi przy nim czas.

Tradycyjne zabawki dla najmłodszych

Pamiętajmy jednak, że nie tylko interaktywne zabawki pełnią funkcję edukacyjną. Dla najmłodszych atrakcyjną zabawą, podczas której mogą zdobywać także różne umiejętności, będą zabawki znane od lat. Przykładem mogą być drewniane klocki, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność. Są również w pełni bezpieczne, bo najczęściej nie zawierają ostrych ani małych elementów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ