Depilacja brwi – sposoby

0
1063
depilacja brwi – sposoby

Depilacja brwi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów u kosmetyczek, jak również w naszym zaciszu domowym. Jest wiele sposób takiej depilacji – najbardziej znana to depilacja woskiem. Jaki sposób jednak takiej formy depilacji wybrać? Czy lepiej wykonywać ją w profesjonalnym salonie kosmetycznym czy jednak w zaciszu swojego domu?

W jaki sposób depilować brwi woskiem?

Włoski można usunąć za pomocą dwóch rodzajów wosku. Za pomocą zimnego plastra. W tym wypadku wystarczy kupić w drogerii gotowy wosk w plastrach i pociąć go na cienkie i małe kawałki. Następnie rozgrzać go w dłoniach, przyłożyć do owłosionej części twarzy i po chwili zerwać szybkim ruchem.

Drugim sposobem jest depilacja za pomocą ciepłego, który ma konsystencję gęstej cieczy. Depilacja na ciepło wymaga od nas trochę więcej wysiłku, ponieważ musimy kontrolować temperaturę wosku. Zbyt gorąca preparat może podrażnić lub poparzyć naszą skórę. Ta metoda jest jednak bardziej skuteczna niż zimna depilacja, ponieważ pod wpływem ciepła łatwiej wydostać cebulkę włosa. Cechuje się także większą precyzją – jesteśmy w stanie usunąć wszystkie niechciane włoski.

Aby wykonać depilację ciepłym woskiem należy przede wszystkim podgrzać wosk. Następnie za pomocą patyczka (lub końcówki małej łyżeczki) rozprowadzić go w miejscach, z których chcemy się pozbyć owłosienia. Później należy przyłożyć plasterek do wosku i delikatnie docisnąć przesuwając palcem wzdłuż plastra. Ostania czynność to Oderwanie wosku zdecydowanym ruchem (w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków).

A po depilacji brwi

Miejsce wydepilowane należy natychmiast posmarować oliwką łagodzącą podrażnienia. Najlepiej sprawdza się oliwka do pielęgnacji skóry niemowląt, ponieważ nie zawiera ona konserwantów i sztucznych barwników, które mogą podrażnić skórę.

depilacja brwi – sposobyZabieg depilacji brwi wykonywany u kosmetyczki

Depilacja brwi nie jest trudnym zabiegiem, ale powinny się na nią decydować kobiety, które przeszły nieudaną depilację brwi. Zazwyczaj po kilku wizytach brwi wracają do naturalnego kształtu. Regulację brwi woskiem u kosmetyczki powinny wykonać także kobiety, które mają tzw. brwi Breżniewa, ponieważ włoski będą depilowane zarówno spod, jak i znad łuku brwiowego. Takie brwi są trudne do odpowiedniego wyregulowania.

Do salonu kosmetycznego powinny się wybrać osoby, które depilują brwi po raz pierwszy. Kosmetyczka dobierze nam odpowiedni kształt brwi i doradzi, jak samodzielnie prawidłowo usuwać włoski. Wizyta w salonie nie jest kosztowna – cena za zabieg wyrywania brwi woskiem wynosi od 10 do 15 zł.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ