Farbowanie włosów – co ile można je powtarzać?

0
1091
farbowanie włosów – co ile można je powtarzać?

Farbowanie włosów przede wszystkim bardzo je niszczy, a także wysusza. Włosy stają się bardzo wyniszczone, pozbawione naturalnego blasku, a także tracą odporność na wszelakiego rodzaju uszkodzenia, przez co jeszcze bardziej się niszczą. Każda z nas marzy o pięknych i lśniących włosach. Jednak także każda z nas poddaje je codziennie masą zabiegów, takich jak stylizacja, prostowanie, kręcenie czy właśnie koloryzacja. Co ile można zatem farbować włosy, aby zachowały one swoje zdrowie i blask?

Najczęściej zależy to od zabiegu

Odpowiedź na to pytanie leży u podstaw rodzaju koloryzacji na jaki się decydujesz. Jeżeli trwale koloryzujesz włosy to musisz liczyć się z tym, że zabieg będzie najbardziej obciążał ich strukturę. Jeżeli jednak decydujesz się na koloryzację za pomocą szamponów, to możesz być pewna, ze efekt zniszczenia będzie o wiele słabszy.

Trwałą koloryzację rozsądnie jest powtarzać nie częściej niż raz w miesiącu. Warto zatem przede wszystkim obserwować swoje włosy. Każdy z nas jest inny i posiada inny rodzaj włosów. Możliwe, że twoje potrzebują właśnie więcej czasu by się zregenerować, inne będą potrzebowały mniej. Oglądaj je zatem i staraj się wyczuć czy już możesz powtórzyć zabieg czy należy jeszcze poczekać.

Bądź czujna, jeśli farbujesz włosy w domu i wypróbowujesz coraz to nowe produkty. Uczulenia wynikające z farbowania włosów są stosunkowo częste, dlatego warto postępować zgodnie z instrukcją. Przede wszystkim przed nałożeniem farby należy ZAWSZE robić test alergiczny. Jeśli wyjdzie negatywny nie ma co się łudzić i po prostu nie nakładać farby. Należy także niezbyt długo przetrzymywać farbę na włosach, ponieważ powoduje ona dodatkowe zniszczenia.

farbowanie włosów – co ile można je powtarzać?Nie bój się farbowania!

Skład farb jest bezpieczny dla skóry i włosów – monitorowany jest nie tylko przez dermatologów poszczególnych marek, ale też określany m.in. przez odpowiednie dyrektywy Unii Europejskiej. Nie chodzi o to, abyś bała się farbowania. Należy tylko z rozwagą do niego podchodzić. Każdy zabieg, jeżeli nie jest pielęgnacyjny, niestety niszczy nasze włosy, ale nie oznacza to, że należy się go wystrzegać. Trzeba tylko obserwować i umiejętnie podchodzić do każdego koloryzowania. Stosować odżywki i maski do włosów, a także powtarzać je wyłącznie jeśli jest do tego potrzeba. Ważne jest także, żeby za często drastycznie nie zmieniać koloru włosów, ponieważ każda silniejsza koloryzacja wpływa jednak destrukcyjnie za strukturę naszych włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ