Prostownica do loków – Jaką najlepiej wybrać?

0
1127
prostownica do loków – Jaką najlepiej wybrać?

Prostownica do loków to wielofunkcyjne urządzenie, które nie tylko jest prostownicą, ale także lokówką. Taka prostownica posiada funkcje i odpowiednie wyprofilowanie, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć na niej niepowtarzalne loki. Warto zatem zainteresować się jej działaniem i budową, ponieważ w jednym urządzeniu możemy mieć zastosowanie dla dwóch tego typu.

Efekt kręconych włosów można uzyskać wieloma metodami – przy użyciu lokówki, wałków, papilotów czy okrągłej szczotki. Profesjonalnie wyglądające loki można także łatwo i szybko zrobić prostownicą.

Na co należy przede wszystkim zwrócić uwagę kupując prostownicę do loków?

Nieważne tak naprawdę czy prostownica ma bardziej służyć do prostowania czy kręcenia włosów lub do jednego i drugiego. Jej parametry muszą pozostać w każdej konfiguracji bardzo podobne.

Przede wszystkim – płytka. Ważne jest jakim materiałem pokryte są płytki prostownicy. Do wyboru mamy rodzaje płytek takie jak ceramiczne, tytanowe, turmalinowe, lustrzane, diamentowe, teflonowe. Te ostatnie są jednak najgorszej jakości i występują najczęściej w najtańszych prostownicach. Nie poleca się ich używania. Spotkać można także płytki ceramiczno-diamentowe czy ceramiczno-turmalinowe, pozwalające na dobrą ochronę włosów. Powłoka diamentowa jest odporna na zarysowania, a turmalinowa daje efekt podobny do jonizacji. To właśnie ta jest najlepszym wyborem, ponieważ odpowiednio dba o strukturę włosa, a także nagrzewa go na całej długości, nie powodując zbędnych uszkodzeń. Z kolei płytki lustrzane skutecznie wygładzają włosy, a tytanowe świetnie nadają się do grubych włosów.

Regulacja temperatury

Tą funkcję powinno mieć każde tego typu urządzenie – prostownica, lokówka czy suszarka. Włosy cienkie i lżejsze nie potrzebując wysokiej temperatury, aby być odpowiednio ułożone, dlatego nie ma sensu palić niepotrzebnie struktury włosa. Natomiast włosy grubsze i bardziej gęste potrzebują wyższej temperatury, aby odpowiednio wystylizować ich strukturę.

prostownica do loków – Jaką najlepiej wybrać?Jonizacja to funkcja, która powoduje, że wytwarzane są jony ujemne. Opadają one na włosach wnikając bezpośrednio w strukturę włosa. Dzięki temu włosy pozostają gładkie i lśniące, a także nie zostają zniszczone.

Szerokość płytki to jedna z najważniejszych aspektów, które musimy wziąć pod uwagę kupując urządzenie tego typu. Powinna być dopasowana do grubości i długości włosów. Wąskie płytki sprawdzą się przy włosach krótkich i cienkich, a szerokie przy długich i grubych. W przypadku jednak, jeśli zamierzamy używać prostownicy do loków przede wszystkim do robienia fal i loków to lepiej sprawdzą się wąskie płytki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ