Detoksykacja – jak to zrobić?

0
1504
Detoksykacja - jak to zrobić?

Toksyny, to nieodłączny element naszego życia. Nic w tym dziwnego – przecież przez cały czas, musimy się liczyć z ich wpływem na nasze zdrowie. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że nie. Jednak można w pewnym stopniu ograniczyć ich wpływ na nasze zdrowie. Można to zrobić, zwyczajnie usuwając je z organizmu. Do tego celu, posłużą nam zioła…

Co, gdzie i jak, czyli czym usuwamy toksyny?

Dzięki swoim cechom charakterystycznym, zioła doskonale sprawdzają się, jako środek wspomagający oczyszczanie naszego organizmu. Oczywiście każde z ziół, robi to trochę inaczej.

1. Pokrzywa – to roślina, która z pewnością pomoże nam, gdy w naszym ciele pojawi się nadmiar kwasu moczowego. Tym samym, działa ona moczopędnie. Wpływa ona też na naszą skórę i paznokcie, poprawiając ich wygląd.

2. Mniszek lekarski – to kolejna roślina, o charakterze moczopędnym. Wpływa ona na usuwanie produktów przemiany materii, a konkretnie – pochodzących wprost z układu wydalniczego.

3. Ostropest plamisty – to roślina, działająca żółciopędnie. Wpływa ona pozytywnie na wątrobę, oczyszczając ją z toksyn, będących efektem przemiany materii (również bardzo szkodliwych związków chemicznych, takich jak alkohole).

Zioła to nie wszystko… Superfoods Ci pomoże!

Superfoods, to pokarmy o pochodzeniu naturalnym, które również bardzo dobrze wpływają na nasz organizm, oczyszczając go z toksyn. Należą do nich:

1. Chlorella – to spotykana w formie kapsułek alga morska, która może wytwarzać chlorofil, substancję spotykaną w zielonych tkankach roślin. Chlorella, może znacząco pomóc, przy różnych chorobach związanych z układem żółciowym, wątrobą itd.

2. Spirulina – to alga, która spożywana w odpowiednich ilościach, wspomaga pracę wątroby, a także – usuwa z organizmu nadmiar szkodliwych substancji, w postaci pozostałości po różnego rodzaju lekach.

3. Młody jęczmień – pomaga w przyspieszaniu trawienia i tym samym, wspomaga kondycję naszego układu pokarmowego (z wątrobą włącznie). Jest on dostępny w formie sproszkowanej.

Oczywiście poza tymi substancjami pochodzenia naturalnego, możemy tez stosować suplementy diety, takie jak Linea Detox czy Hepatil Detox.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ