Ekologiczny świat urody – jakie kosmetyki używać, aby pomóc planecie?

0
746
ekologia
fot. pexels.com

Fanki kosmetyków i w ogóle świata urody dobrze wiedzą, że czasem trudno być ekologiczną. Wiele marek wypuszcza coraz to nowe produkty, powstają coraz to nowe kosmetyki do demakijażu i to wszystko sprawia, że może być trudno produkować mniej chociażby różnych plastikowych opakowań. Poznając jednak kilka zasad możesz żyć ekologicznie, nawet jeśli uwielbiasz kosmetyki i jesteś uzależniona od ich kupowania. Sprawdź jak!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/dzien-ziemi-w-czasie-pandemii-koronawirusa-przygnebiajace-fakty-o-stanie-naszej-planety-i-troche-optymizmu/

Demakijaż – główne pole do bycia ekologicznym

Oczyszczanie twarzy to istotne pole jeśli chodzi bycie ekologicznym. Zauważ, ile rzeczy używasz do demakijażu. Najczęściej są to płatki kosmetyczne, jakiś płyn micelarny, żel do twarzy i wiele innych środków, których zadaniem jest skuteczne zmywanie makijażu. Tak, jak płyn micelarny czy żel nie zużywają się szybko, tak dobrze wiesz, że jeśli używasz płatków kosmetycznych, to bardzo dużo się ich marnuje. By zmyć pierwszą warstwę makijażu należy zużyć nawet około 5-7 płatków kosmetycznych. Zużywanie takiej ilości każdego dnia jest sporym marnotrawstwem. Postaw zatem na inny sposób demakijażu. Do zmywania początkowej warstwy wybierz np. olejek, który możesz zmyć delikatnym ręcznikiem lub ściereczką. Do drugiego etapu możesz użyć zwykłego żelu, który zmyjesz wodą. Dzięki temu możesz pozytywnie wpłynąć na planetę, ponieważ nie będziesz marnować dużej ilości płatków i plastiku.

Higiena rąk

W kontekście higieny rąk również możesz pozytywnie wpłynąć na planetę i środowisko. Prawda jest taka, że w tym kontekście najlepszy wybór to mydła w kostce. Są wydajniejsze i produkują mniejszą ilość śmieci. Niestety, jak możesz się domyśleć wiele osób wybiera raczej mydła w płynie i w postaci pianek. Te są nie tylko droższe, ale też mniej wydaje. Jeśli decydujesz się na mydła w płynie, nie kupuj za każdym razem nowego plastikowego opakowania, ale sam płyn, który będziesz przelewać. Jest to nie tylko forma oszczędności, ale też właśnie pozytywnego wpływu na planetę.

Przeczytaj też: http://www.gospodyni24.pl/dwuetapowa-higiena-twarzy-czyli-pielegnacja-z-olejami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ