Islandia – wycieczka niezapomniana

0
1100

Gorące gejzery, wyrzucające lawę wulkany, kilometry pustkowia, lodowce, fiordy, tysiące ptaków i owiec – to wszystko, a jeszcze zorze polarne i wiele innych atrakcji czeka na turystów na jednej z najciekawszych wysp świata. Wycieczka na Islandię może stać się dla każdego przygodą życia.

Islandia przyciąga Polaków i nasi rodacy stanowią największą mniejszość narodową na tej wyspie, więc język polski można usłyszeć całkiem często, tym bardziej że oprócz tych, którzy się tam osiedlili z roku na rok przybywa turystów spragnionych niesamowitych klimatów wyspy. Islandia nie nadaje się jedynie dla osób, które nie są w stanie zachwycić się pięknem przyrody i nie wyobrażają sobie wakacyjnego wypoczynku bez ciepła i prażącego słońca.

Islandia wycieczka marzeń

Wyjazd na Islandię i to zarówno zorganizowany przez biuro podróży, jak i samodzielny oznacza dość spore wydatki ze względu na obowiązujące na wyspie ceny, ale wrażenia są naprawdę tego warte. Większość decyduje się objechać wyspę i trzyma się blisko drogi nr 1, jednak interior również ma wiele do zaoferowania. Trzeba jedynie pamiętać, że poza sezonem trudno będzie się dostać do miejsc zlokalizowanych w głębi wyspy ze względu na zablokowane przez śnieg drogi. Przy okazji, sezon na Islandii oznacza niezwykle krótki czas i trwa od czerwca do sierpnia. Ważne może być to, że ceny w sezonie bywają nawet dwa razy wyższe, więc niekiedy opłaca się wycieczka na Islandię poza sezonem, szczególnie w maju bądź we wrześniu, kiedy jeszcze można uniknąć opadów śniegu. Nie oznacza to, że w miesiącach letnich jest ciepło. Owszem, zdarzają się dni z temperaturą przekraczającą nawet 20oC, jednak znacznie częściej wartości będą oscylować w granicach 10-15oC, więc delikatnie mówiąc, człowiek raczej nie rozgrzeje swoich kości. Uczucie zimna może też potęgować często wiejący zimny wiatr oraz opady. Jednak te niedogodności mają się nijak do tego, co można tam przeżyć. W blasku piękna natury przestaną przeszkadzać kiepskie warunki atmosferyczne, a możliwość zobaczenia z bliska wielorybów, podpłynięcia do lodowca, wejścia na wulkaniczny krater czy też wykąpania się w źródle geotermalnym szybko wynagrodzi wszelkie trudności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ