Jak działa tauryna? Zalety i wady stosowania

0
3906
Jak działa tauryna? Zalety i wady stosowania

Właściwości tauryny znane są głównie wśród sportowców, którzy często suplementują ten składnik diety. Tauryna pomaga w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej, budowaniu masy mięśniowej, a także uniknięciu nieprzyjemnych zakwasów po treningu.

Funkcje tauryny

Tauryna posiada wiele funkcji, które mają niebagatelny wpływ na działanie organizmu człowieka. Stanowi 0,1% masy naszego ciała. Znajduje się głównie w wątrobie, sercu. mózgu, siatkówce i mięśniach szkieletowych.

Neuroprzekaźnik w układzie nerwowym. Tauryna, wpływając na działanie mózgu ułatwia zapamiętywanie, koncentrację, oraz procesy poznawcze. Umożliwia regenerację układu nerwowego, a także przeciwdziała zaćmie.

Ochrona wątroby przed zwłóknieniem. Wątroba może ulec zniszczeniu przez długotrwałe spożywanie alkoholu. Najpierw dochodzi do zwłóknienia, a następnie do marskości wątroby. Dzięki swoim właściwościom tauryna zapobiega temu procesowi.

Ułatwienie prawidłowej przemiany materii. Tauryna, przez to, że jest wytwarzana w wątrobie wraz z kwasem żółciowym zwiększa rozpuszczalność i rozkład tłuszczów. Rozbite cząsteczki przyśpieszają proces trawienny, a co za tym idzie poprawiają metabolizm.

Wpływa również na poziom wapnia w komórkach. Tauryna pełni funkcję neurotransmitera i neuromodulatora. Reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, odpowiada za osmoregulację, a także reguluje transport substancji odżywczych.

Działanie tauryny

Tauryna działa antykatabolicznie, przez co hamuje rozkład białek w organizmie. Ma to szczególne znaczenie u sportowców, którzy często trenują i narażają się na duży wysiłek fizyczny, a także u osób narażonych na silny stres, czy niedożywienie białkowo energetyczne, co powoduje zaburzenie naturalnych procesów budowy i rozpadu białek ustrojowych w organizmie. Tauryna przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, stymuluje wzrost mięśni, poprawia sprawność psychoruchową, a także poprawia koncentrację i oddala zmęczenie.  

Wady stosowania tauryny

Stosowanie tauryny zgodnie z zaleceniami producenta nie wpływa negatywnie na organizm człowieka. Nie zaleca się stosowania tauryny kobietom w ciąży, osobom przyjmującym niektóre leki, a także tym z alergią na białka pokarmowe. Nie zanotowano przypadku przedawkowania tauryny. Jednak warto pamiętać, że każdy organizm jest inny i tauryna jest tylko dodatkowym suplementem, a stosowanie podwójnej dawki nie przyczyni się do podwójnego wzrostu mięśni.

Gdzie kupić taurynę?

Tauryna jest dostępna w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Wybierając ten suplement dla siebie, warto zwrócić uwagę na skład. Sprawdzony produkt o 100% czystości składu, pochodzący od zaufanego europejskiego dostawcy można znaleźć w kofeina-sklep.pl

Więcej informacji:

Kofeina Sklep – http://kofeina-sklep.pl

Tauryna w proszku – http://kofeina-sklep.pl/produkt/tauryna-w-proszku

[Głosów:3    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ