Jak odbudować zniszczone włosy?

0
932
włosy
fot.: pixabay.com

Istnieje wiele przyczyn, które mają wpływ na kondycję i stan włosów. Niektóre czynniki niestety sprawiają, że stają się one bardzo zniszczone. Wówczas, trudno jest je odbudować. Zazwyczaj trzeba poświęcić sporo czasu na ich dogłębną regenerację, aby włosy znów zaczęły dobrze wyglądać. W jaki sposób odbudować zniszczone włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/wlosy-zniszczone-mozna-jeszcze-uratowac/

Co niszczy włosy?

Włosy zniszczone zazwyczaj charakteryzują się brakiem blasku oraz znacznym wysuszeniem. Towarzyszą im również takie rzeczy jak rozdwojone końcówki, a także łamiące się włosy, które są prawie niemożliwe do ułożenia. O ich osłabieniu może świadczyć również wypadanie włosów, w ilości która przekracza więcej niż 100 dziennie.

Do najpopularniejszych przyczyn, które mają wpływ na niszczenie się włosów należy zaliczyć m.in.: nieodpowiednią pielęgnacje, brak nawilżenia, zbyt częste stosowanie gumek do włosów i ich związywanie, dieta niezawierająca odpowiedniej ilości witamin lub składników odżywczych, nagle zmieniające się warunki pogodowe i temperatury, ekstremalne koloryzacje, regularne stosowanie prostownicy oraz suszarki, czy też niewłaściwe stylizowanie włosów.

Sposoby na pielęgnacje zniszczonych włosów

Pielęgnacje zniszczonych włosów powinno się rozpocząć od ścięcia końcówek lub takiej długości włosów, która tego wymaga. Jest to jeden z podstawowych sposobów, który pozwoli na regenerację oraz sprawi, że zniszczenie nie będzie postępować.

Warto również poświęcić czas na domowe zabiegi pielęgnacyjne, które po kilku tygodniach przyniosą widoczne efekty. W tym celu, można wykonać np. płukanki wzmacniające, maseczki proteinowe oraz różne maseczki na ciepło. Równie szybką drogą do poprawienia kondycji włosów jest wykonywanie olejowania włosów.

Jeżeli domowe sposoby okazałyby się niewystarczające, można skorzystać z pomocy profesjonalnych salonów fryzjerskich, które oferują zabiegi keratynowe, botoks na włosy lub terapie światłem. Niestety, działania te są dość drogie, jednak w przypadku mocno zniszczonych włosów – efekty mogą być naprawdę spektakularne.

Przeczytaj też: http://www.gospodyni24.pl/produkty-przyspieszajace-porost-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ