Jak rozjaśnić zęby domowymi sposobami?

0
769
Jak rozjaśnić zęby domowymi sposobami

Ciemne zęby to kompleks wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy zastanawia się czy istnieją jakieś domowe metody, aby się z tym uporać. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych na całym świecie są pasty wybielające. Występują one w różnych wariantach i przedziałach cenowych. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Jaki skład posiada taka pasta?

W pastach do wybielania zębów możemy znaleźć szereg związków chemicznych odpowiadających za rozjaśnianie uśmiechu. Najpopularniejszym z nich jest nadtlenek wodoru, który posiada silną zdolność niszczenia przebarwień. Na poziomie chemicznym wychwytuje on zbędne barwniki, pozostawiając uśmiech w nienagannej kondycji. Pasty wybielające do zębów zawierają także środki ścierne, które usuwają przebarwienia w sposób mechaniczny. Są to związki takie jak: tlenek krzemu, węglan wapnia, wodorotlenek magnezu czy polimetakrylan. Ich ilość w pastach do wybielania zębów jest znacznie większa w porównaniu do tradycyjnych past przeznaczonych do codziennego stosowania.

Jak stosować pastę wybielającą?

Użytkownicy mają zwykle wiele pytań w sprawie stosowania pasty rozjaśniającej, na które lekarz dentysta nie zawsze ma czas odpowiedzieć. Zwykle zaleca się używanie tego typu past cyklicznie, np. przez 2 tygodnie, a następnie zrobienie przerwy. Można także stosować pastę wybielającą naprzemiennie ze zwykłą, rano i wieczorem. Dzięki temu efekt rozjaśnienia uśmiechu będzie pojawiał się z czasem, nie przynosząc ze sobą negatywnych skutków. Proces wybielania za pomocą pasty należy rozłożyć w czasie, aby rezultat był bardziej długotrwały, a zęby zdołały przyzwyczaić się do nowej struktury.

Gdzie i w jakiej cenie można zakupić taką pastę?

Pasty do wybielania zębów dostępne są zarówno w drogeriach, aptekach, jak i gabinetach dentystycznych. W razie wątpliwości co do tego, jaka pasta wybielająca będzie dla danej osoby najlepsza, należy skonsultować się ze stomatologiem. Lekarz dobierze środek indywidualnie do pacjenta, dzięki czemu można liczyć na jeszcze lepsze wyniki wybielania.

Pasty wybielające występują na rynku w bardzo różnych cenach. Wszystko zależy od danej marki, składu i wielkości opakowania. Pastę do wybielania zębów można nabyć już w cenie kilkunastu złotych. Jeżeli zaś ktoś dysponuje większym budżetem, to znajdą się i specyfiki przekraczające 100 zł. Dzięki tej różnorodności, każdy ma szansę znaleźć coś na własną kieszeń.

Pasty rozjaśniające to wynalazek doskonały dla osób, które marzą o promiennym uśmiechu, bez konieczności wizyt u stomatologa. Przy użyciu pasty do wybielania zębów można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty, które wzbudzą podziw nawet wśród specjalistów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ