Jak poinformować rodziców i teściów o ciąży

0
1056
ciąża
fot: pixabay.com

Narodziny dziecka to szczególne wydarzenie w życiu człowieka, śmiało możemy powiedzieć, że najważniejsze. Z radości chcielibyśmy się podzielić tą nowina z całym światem. Zanim jednak to zrobicie, zatrzymajcie się na chwilę i zastanówcie, jak powiedzieć o tym bliskim.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-powiedziec-rodzicom-o-ciazy/

Pierwsze trzy miesiące to najbardziej ryzykowny dla ciąży okres. Kobieta powinna szczególnie dbac o siebie w tym czasie, choć niestety, najczęściej mamy znikomy wpływ na przebieg ciąży. Po pierwszym trymestrze ryzyko komplikacji znacznie spada. Warto więc zaczekać z informowaniem otoczenia o ciąży do czwartego miesiąca.

Wyjątkowa niespodzianka

Trudno jednak zachować taka wiadomość w tajemnicy przed rodzicami. Często czekają na nią z większą niecierpliwością niż my. Czujemy na sobie ich wyczekujący, pytający wzrok. Potrzebujemy tez ich wsparcia psychicznego, to czas gdy w organizmie kobiety szaleją hormony, a w głowie pojawiają się nowe lęki. 

Chociaż mamy ochotę pobiec do nich z tą nowiną od razu, warto pomysleć, jak zakomunikować im o tym wielkim wydarzeniu w niecodzienny, wyjątkowy sposób. Na rynku dostępnych jest mnóstwo uroczych gadżetów, które nam w tym pomogą, jak choćby z napisem w stylu: „Będę babcią”, „Najlepszy dziadek pod słońcem”. Możemy wręczyć im pięknie zapakowane pudełko z małymi bucikami w środku, czy też zaserwować tort z odpowiednim przekazem. Wszystko zależy od waszej kreatywności. 

Zróbcie to osobiście

Są takie sprawy, o których nie informować przez telefon czy co gorsza smsem. Pamiętajmy, że nasi rodzice przeżywają wiadomość o ciąży równie mocno jak my sami. Zasługują na to, byśmy powiedzieli im o tym osobiście, szczególnie jeśli to pierwsza ciąża. W końcu to ich pierwszy wnuk, czy wnuczka! Pierwszy raz zostana dziadkami. To zapowiada ogromną zmianę również w ich życiu. Warto być w tym wyjątkowym momencie  z nimi, obserwować ich radość. 

Ich reakcja napełni nas spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Jako młodzi rodzice stoimy przed wielkim nieznany. Obawiamy się, czy sobie poradzimy z tą nową rolą. Rodzice są wtedy dla nas ogromną podporą. Służą nam radą, wsparciem finansowym, fizyczną pomocą w opiece nad maluchem. Widząc, jak się cieszą na wieść o wnuku czy wnuczce, zyskujemy wewnętrzny spokój. Wiemy, że nie zostaniemy sami z tym wszystkim nieznanym, co tak nas teraz przeraża.

Przeczytaj też: https://www.technologie.info.pl/jaki-telefon-wybrac/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ