Kapcie damskie: na koturnie czy płaskiej podeszwie?

0
799

Wygodne buty są ważne niezależnie od okoliczności. Czasem stajemy przed wyborem: komfort albo styl, jednak najlepiej starać się łączyć jedno z drugim. W domu szczególnie istotne jest, by buty były wygodne – szczególnie, jeżeli mamy męczącą pracę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by kapcie nie tylko pozwalały odpocząć stopom, ale także były stylowe.

Kapcie damskie – na koturnie, płaskiej podeszwie czy obcasie?

Powszechnie uważa się, że buty na obcasie nie są ani wygodne, ani zdrowe. Dlaczego więc produkuje się kapcie z podwyższoną piętą? Odpowiedzi jest kilka. Po pierwsze, wiele osób przyjmuje w domu gości – często zależy im na tym, by mimo domowej atmosfery wyglądać elegancko. Decydują się więc albo na pantofle nawiązujące do butów na wysokim obcasie, albo wręcz na wyjściowe szpilki. Po drugie, wiele pań twierdzi, że są tak przyzwyczajone do szpilek, że nie radzą sobie z chodzeniem w butach na płaskiej podeszwie.

Dobrym pomysłem są w takiej sytuacji kapcie damskie na koturnie, zapewniające z jednej strony wygodę i odpowiednie ułożenie stopy, z drugiej – wyglądające o wiele bardziej stylowo niż klasyczne bambosze.

Czy kapcie na koturnie są wygodne?

Wiele osób bardzo chwali sobie damskie kapcie na koturnie ze względu na szczególnie grubą podeszwę pod piętą. Przypominają one pod tym względem buty na grubej podeszwie, w jakich chodzi się po górach. Koturny, z jakimi można spotkać się w przypadku obuwia domowego są zwykle o wiele niższe, niż te w butach ulicznych. Zapewniają jednak ułożenie pięty nieco powyżej palców, a więc typowe dla większości obuwia, w jakim chodzimy na co dzień.

Podobnie jak w wypadku obuwia ulicznego, pantofle najlepiej kupować w sklepach dbających o to, by oferowane przez nie buty zapewniały odpowiednią pozycję stopy. Są to zarówno sklepy stacjonarne, jak też internetowe – takie jak https://pantofelek-sklep.pl/pl/c/pantofle-damskie/2178500. Warto przed zakupem porównać kilka modeli i zastanowić się, jaka grubość podeszwy będzie dla nas optymalna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ