Kitesurfing – uczyć się od najlepszych

0
2298
Kitesurfing - uczyć się od najlepszych

Kitesurfing to dyscyplina, która w ostatnich latach ogromnie zyskała na popularności, zarówno wśród osób młodych, jak i przedstawicieli nieco starszych pokoleń. To, co ich łączy, to chęć spróbowania i przeżycia czegoś nowego i ekscytującego.

Pod tym kątem kitesurfing jest dyscypliną niezwykle atrakcyjną, ale i uchodzącą za nieco niebezpieczną. Faktem jest, że jest to sport z pogranicza sportów ekstremalnych. Dlatego nie poleca się samodzielnej nauki – najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy instruktora.

Na szczęście w Polsce nie brakuje ośrodków, w których można uczyć się tej dyscypliny. Szkoła kitesurfingu to najlepsza opcja dla każdego, kto chce bezpiecznie i skutecznie nauczyć się pływania na desce z latawcem.

W szkole zdobywa się podstawową wiedzę teoretyczną, a dopiero potem przychodzi kolej na naukę w praktyce. Zajęcia odbywają się zwykle w niewielkich grupach, możliwe są również zajęcia indywidualne. Szkoły oferują kursy na różnych poziomach zaawansowania – począwszy od osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tą dyscypliną i dopiero stawiają pierwsze kroki, po osoby, które posiadają już pewne umiejętności, ale chciałyby je np. udoskonalić i wejść na wyższy poziom zaawansowania.

Wbrew pozorom tempo nauki kite jest dość szybkie. Same kursy trwają zwykle kilka dni. Tempo szkolenia jest też niestety uzależnione od pogody. Na szczęście na Półwyspie Helskim (który uchodzi za polską mekkę kitesurferów) przez większość sezonu panują niezłe warunki wiatrowe.

O ile znalezienie idealnego miejsca do uprawiania kite’a w Polsce nie powinno nastręczać trudności (poza Helem, również Mazury i większe akweny wodne w całym kraju), o tyle wybór szkoły kite może być niełatwy. Ośrodków szkoleniowych jest naprawdę dużo, niestety nie wszystkie z nich oferuję naukę na naprawdę dobrym poziomie. Przed dokonaniem wyboru warto sprawdzić czy pracujący w szkole instruktorzy posiadają odpowiednie certyfikaty, na jakim akwenie szkoli oraz w jakim stanie jest sprzęt do nauki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ