Kolor farby do włosów

0
1037
kolor farby do włosów

Przed każdą zmianą koloru zastanawiasz się jaki kolor farby do włosów wybrać? A może chciałabyś coś zmienić, ale nie możesz się zdecydować na kolor? Jest to decyzja, która rzeczywiście nie powinna być podejmowana pochopnie. Przede wszystkim, nie zawsze to, co wygląda na innych bardzo dobrze, na nas będzie wyglądało równie zniewalająco. Każdy z nas ma inny typ urody, do każdego pasuje inny kolor i odcień włosów. Poniżej kilka praktycznych porad jak dobrać odpowiedni kolor farby do włosów do swojego typu urody. Koniecznie się z nim zapoznaj!

Określ typ swojej urody!

Znajomość swego typu urody sprawia, że dobranie farby do włosów okazuje się banalne proste. Aby odpowiednio zająć się oceną należy wykonać prosty test. W tym celu potrzebujemy złotej i srebrnej biżuterii. Mogą to być łańcuszki, bransolety, czy duże kolczyki. Biżuterię przykładamy do skóry ciała, obserwując w lustrze, który jej rodzaj jest bardziej widoczny na tle ciała. Jeśli na skórze lepiej przedstawia się złoto, oznacza to, że posiadamy ciepły typ urody. Jeśli z kolei biżuteria srebrna lepiej „leży” na skórze od biżuterii ze złota, wyróżniając się na tle ciała, niewątpliwie jesteśmy posiadaczkami chłodnego typu urody.

Innym sposobem określenia swego typu urody jest próba lusterkowa, wykonana w świetle dziennym. Większość Pań posiada włosy koloryzowane, dlatego szukamy naturalnych refleksów włosów i określamy ich prawdziwy odcień. Jeżeli włosy mienią się żółtym
blaskiem to znaczy, że posiadamy ciepły typ urody, a jeżeli szarym, to oznacza, że jednak posiadamy zimny typ.

A teraz jak dobrać kolor?

kolor farby do włosówKolor powinien być przede wszystkim dobrany do rodzaju karnacji. Jeżeli zamierzasz zmienić się drastycznie z z blondynki w kruczoczarną brunetkę, na pewno nie wyjdzie to odpowiednio zgrabnie. Taka zmiana powinna być odpowiednio stopniowana. Jeżeli zatem posiadasz ciepły typ urody to wybierz kolory takie jak blond czy brąz lub rudy w odcieniach ciepłych. Jeżeli natomiast cechuje cię zimny typ to zdecydowanie lepiej będzie ci w odcieniach czarnego, szarego lub blondu, ale w zimnych partiach.

Ważne jest, aby prawidłowo móc siebie ocenić. Niekiedy podoba nam się określony odcień, ale nie pasuje on do naszej karnacji. Nie jest to nic strasznego! Jednym jest lepiej w określonych kolorach, innym w innych, ale nie oznacza to, że mamy pozostawać obojętne na inne rozwiązania. Eksperymentuj i sprawdzaj – tylko tak dowiesz się co naprawdę lubisz, w czym dobrze wyglądasz i jakie są twoje kolory!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ