Prostownica parowa – jaką najlepiej kupić?

0
1123
prostownica parowa – jaką najlepiej kupić?

Prostownica jest świetne urządzenie do stylizacji włosów. Pozostawia je gładkie i idealnie proste. Świetnie nadaje się także do codziennego modelowania włosów. Ostatnio na rynku pojawił się nowy rodzaj prostownic – prostownice parowe. Przedstawiamy zatem krótki przewodnik zakupowy, czyli jaką prostownicę parową najlepiej kupić.

Czym jest prostownica parowa?

Prostownica parowa wyposażona jest w mały pojemniczek z wodą. Dzięki temu urządzeniu fryzjerskiemu, zapobiegniemy przesuszaniu się włosów podczas działania wysokiej temperatury. Para rozkłada temperaturę równomiernie na włosach, nie niszcząc ich struktury. Jej działanie jest bardzo podobne jak żelazka na parze.

Odpowiednia powłoka

Przed zakupem warto dowiedzieć się jakie są rodzaje powłok i w jaki sposób wpływają one na użytkowanie i jakoś urządzenia, ponieważ to właśnie one wpływają na zastosowanie prostownicy.

Powłoka ceramiczna to bardzo śliska powierzchnia, co znacznie ułatwia wygładzenie niesfornych loków. Dodatkowo, powłoka ta nagrzewa się równomiernie. Powłoka diamentowa jest najbardziej odporna na zarysowania, a przy tym bardzo twarda. Idealna do włosów sprawiających trudności w stylizacji. Powłoka lustrzana to najbardziej gładka powłoka ze wszystkich.

Za jej sprawą włosy stają się bardzo gładkie i lśniące. Powłoka metalowa – można ją znaleźć w najtańszych prostownicach, dlatego jest praktycznie nieużywana do prostownic parowych. Spowodowane jest to tym, że nie nagrzewa się równomiernie i bardzo niszczy włosy. Powłoka teflonowa – dzięki tej powłoce mamy pewność, że włosy nie będą do niej przywierać, a także ochronią je przed wysoką temperaturą. Nie jest jednak odporna na zarysowania, dlatego szybko się zużywa i nie nagrzewa się równomiernie. Zaleca się kupowanie jej tylko w wypadkach mieszanych powłok. Powłoka tytanowa, jest bardzo odporna na wszelakiego rodzaju zniszczenia. Dodatkowo pozostawia włosy gładkie i lśniące.

prostownica parowa – jaką najlepiej kupić?Regulacja temperatury

Warto zaopatrzyć się w prostownicę parową, która posiada regulację temperatury. Każdy bowiem rodzaj włosa wymaga użycia innej temperatury. Włosy cienkie nie wymagają jej wysokiej, dlatego aby uniknąć ich zniszczenia, najlepiej prostować włosy na mniejszej temperaturze. Włosy grube i gęste ze względu na trudności w modelowaniu będą wymagały użycia większej temperatury, dlatego wtedy należy potraktować je troszkę cieplejszą parą.

Prostownica parowa jest zatem kolejną innowacją, która w zdrowy sposób zastępuje urządzenia, wyrządzające szkodę naszym włosom. Warto zatem pokusić się na jej zakup, w regularniej cenie można ją dostać za ok. 400 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ