Laserowe usuwanie blizn w salonie kosmetycznym

0
1115

Blizny odnoszą się do większości z nas. Wykształcają się po powierzchniowych obrażeniach i znikają bez pozostawienia po sobie znamiona. Utrzymują się dodatkowo też takie, które zbierają nam sen z powiek, formując utrudnienia estetyczne, a nawet zdrowotne.

W przedmowie należałoby omówić do głębi z jakimi odmianami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich charakter wyodrębniamy trzy wersje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, oznaczane inaczej hipertroficznymi. Ich początki zwykle uwarunkowane jest rozciągniętym w czasie się przebiegiem gojenia oznacza to w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wyrastają ponad poziom skóry, lecz utrzymujące się w obszaże rany. Wraz z upływem czasu potrafi dojść do ich wolnego zanikania. Drugim wariantem blizn są keloidy, innym sposobem bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które stworzone są z tkanki łącznej włóknistej. W odmienności do blizn przerostowych, przytoczonych powyżej, rozwijają się poza krąf rany naturalnej. Nadzwyczaj znaczącą cechą tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie podlegają na nieszczęście samorzutnej regresji wraz z przemijającym czasem. Keloidy zwykle mają nierówny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z odrębnymi warunkami do zbyt przesadnie produkowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim wariantem blizn są blizny atroficzne, oznaczane zanikowymi. Wskazane blizny odznaczają się najczęściej okrągłym kształtem. Ponieważ, że leżą pod poziomu skóry, formą przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają najczęściej w wyniku skutku trądziku albo przebytej ospy wietrznej. Do grona blizn zanikowych zaliczane są oprócz tego rozstępy.

Powstawanie się blizn jest oczywistym przebiegiem gojenia się skóry po rozmaitego rodzaju obrażeniach przerywających ciągłość traknki. Uszkodzona skóra zmieniana jest tkanką łączną, a ukazane zrastanie się rany zachodzi na zakresie 4 etapów. Faza 1 jest stopniem zapalnym, który ma źródło w chwili gojenia. W okresie od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się z większym natężeniem przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest wyśmienitym opatrunkiem i izoluję ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Wynikiem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany zaczynają wnikać naczynia krwionośne, trwa to w pobliżu siedmiu dni. W trzeciej fazie zaczyna się pora gojenia. Produkowany kolagen wykonuję rolę wspierania wytwarzanej blizny. Występuje trwałość pośród ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Nadzwyczaj ważne jest by pamiętać o systematycznym myciu rany i dezynfekcji, ponieważ procedury te zaniżają zagrożenie pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to przewlekły etap, który potrafi trwać od kilku miesięcy, nawet do kilku lat.

Na całościowy wygląd blizny ma działanie wiele okoliczności. Nadzwyczaj istotne są wersje urazu, oznacza to wychwycenie czy powstały wskutek zranienia, oparzenia, bądź cięcia chirurgicznego. Na ostateczny rodzaj blizny ma wpływ co więcej fakt w jakim polu na ciele się znajduje oraz specyficzne cechy organizmu, do których zaliczamy tendencja do bliznowacenia. różne blizny w cyklu swojej świeżości odznaczają się różowym kolorem, ale wraz z upływem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. w żadnym wypadku niestety nie wracają do zdrowego koloru skóry. spowodowane jest to ubytkiem pigmentu w tkankach blizny. Dodatkowo blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Musimy niezapominać, że ogólny zachowanie się blizny łączy się w sporym stopniu od naszej rzetelności w jej pielęgnacji. obok korzystania z kremów i maści nieodpowiednie jest skubanie strupków, które tworzą się w czasie gojenia się rany. Strupki w okresie gojenia same schodzą, a ich skubanie potrafi spowodować do niepożdanej infekcji oraz zwiększenia się blizny. Po zabiegach w strefie brzucha lub cesarskim cięciu warto zabiegać o zachowanie wagi. Zawyżony przyrost tkanki tłuszczowej spowoduje rozciągniecie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, o ile rana jest zlokalizowana na strefach zagrożonych zwiększonym naprężeniem (np. na kolanie, łokciu) warto zmniejszyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do zerwania się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być ochraniana przed promieniami słonecznymi. ubytek zasłony kremami z filtrem lub przysłaniania blizny odzieżą może spowodować do przerostów, towarzyszyć może męczące swędzenie, ból i pieczenie.
Blizna wysuwana na promieniowanie słoneczne może niemniej stać się dużo ciemniejsza co natomiast ją uwydatni.

Blizny jako newralgiczny proces gojenia się ran są w stanie przysporzyć się do doznawania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. niejednokrotnie świadczone są czynności plastyczne i chirurgiczne w celu usunięcia blizn. Są natomiast bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą zagrożenie powikłań, niemniej nie są koniecznością i wyłączym wyjściem na wyzbycie się tych nieładnych zmian.

W Lublinie usuwanie blizn za pomocą lasera Emerge TM zapewnia salon kosmetyczny Lublin Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-090. Laser Emerge TM wywodzi się z kręgu laserów frakcyjnych. Użyteczny jest do zabiegów wypłycających zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych wzbudzonych przebiegiem starzenia. Ogranicza rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zmienność tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga usuwać blizny. Za pośrednictwem niemu możliwe jest pozbycie się paskudnych blizn bez potrzeby wizyty u chirurga. Rozważa się go więc za doskonałą alternatywę dla najróżniejszych technologii przezwyciężania zmian skórnych. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w strefie procedury zmniejsza się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Wbrew to nie jest potrzebna rezygnacja z codziennych obowiązków i aktywności. Z kolei laser na blizny Emerge TM jest całkowicie wypróbowany dla organizmu człowieka i nie czyni niepożądanych trudności. Wywołuje światła laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegów, a jedynie pewną jej część w kształcie punktów. Jego kompletność i uniwersalność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, zapewnia odbudowę oraz wytwarzanie przez fibroblasty świeżych włókien kolagenowych i elastynowych. Warto zaakcentować, że laser ten jest planowany do zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji, nasilony jej okres jest niebywale krótki. Jest to jedno z ogromnie niezawodnych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niepożdanej blizny jest zależna od jej rozmiaru. Pierwsze owoce zabiegu można dojrzeć już następnego dnia, a pełne owoce zabiegu otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po okresie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ