Urządź się z pomysłem – sypialnia w stylu industrialnym

0
7312
Urządź się z pomysłem - sypialnia w stylu industrialnym

Niegdyś był symbolem kryzysu, dziś świeci triumfy, popularnością przewyższając inne wnętrzarskie trendy. Styl industrialny to przede wszystkim zabawa formą, umiejętność nieszablonowego wykorzystania staroci oraz kreatywne podejście do wystroju. Industrialne wnętrza wyróżniają się surowością, sprawiają wrażenie „wyeksploatowanych”, „zużytych” – i w tym właśnie tkwi cały ich urok. Operują też ograniczoną paletą barw, zdominowaną przez czerń, odcienie brązu i szarości. Choć niekiedy pojawiają się kolorystyczne akcenty, to i one zwykle są przygaszone. Brzmi ponuro? Wbrew pozorom styl industrialny jest bardzo przytulny i swojski. Przekonaj się, jak nowatorska i wygodna może się okazać sypialnia urządzona w duchu amerykańskiego kryzysu z lat 50.

Łóżko (niekoniecznie) z odzysku

Jeśli klasyczne, to koniecznie metalowe, z prostym zagłówkiem. Jeśli nieszablonowe, to najlepiej niskie, wykonane z palet. Łóżko w industrialnej sypialni musi pasować do specyfiki aranżacji, co wcale nie oznacza, że nie może być wygodne – w tym celu wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości materac. Można je wykonać samodzielnie, choć szybko rozprzestrzeniająca się moda na loftowe mieszkania sprawiła, że na rynku dostępnych jest coraz więcej interesujących modeli łóżek. Natomiast pożądany efekt wizualny pomogą uzyskać tekstylne dodatki: narzuty, koce i poduszki w każdej ilości, najlepiej odbiegające od siebie wzorami, kolorami i wielkością, aby wzmocnić wrażenie przypadkowości.

Szafy a styl industrialny

W tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Szafa w stylu industrialnym wcale nie musi (a wręcz nie powinna!) być utrzymana w tej samej kolorystyce, co inne meble w pomieszczeniu. Im bardziej będzie się wyróżniać, tym lepiej. Sprawdzą się więc modele proste, drewniane lub stylizowane na drewno lub jaśniejsze szafy, których urok podkreślą stylowe przetarcia. Ciekawą propozycją dla najodważniejszych jest nowoczesna, a jednak utrzymana w loftowym klimacie szafa, ozdobiona popartową grafiką lub czarno-białym zdjęciem panoramy miasta. Trudno o mebel, który z większą finezją łączyłby funkcje praktyczne i ozdobne! Więcej inspiracji oraz szeroki wybór atrakcyjnych szaf znajdziesz na https://www.wikimeble.pl/SZAFY.

Esencja stylu

Industrialnego ducha najlepiej oddadzą metalowe dodatki: prosty zegar, ozdobiony efektem rdzy, lampy wyglądające niczym reflektory, obrazy w minimalistycznych ramach. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ściany farbą imitującą metal. Wszystko to składa się na niebanalne wnętrze, będące wyrazem dobrego gustu oraz doskonałej znajomości wnętrzarskich trendów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ