Lifting twarzy, czyli skuteczne odmładzanie

0
818
Lifting twarzy

Niewiele jesteśmy w stanie poradzić na fakt, że z wiekiem nasza skóra wiotczeje, traci jędrność i pojawiają się na niej zmarszczki. Kremy nawilżające, stosowanie zdrowej diety czy regularne masaże to oczywiście doskonałe zabiegi pielęgnacyjne, jednak po pewnym czasie nawet te metody przestają przynosić oczekiwane efekty. Kiedy nasze odbicie w lustrze coraz bardziej nas niepokoi, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Dlaczego potrzebujemy liftingu twarzy?

Pojawianie się zmarszczek pod oczami, zmarszczek na czole czy wiotkiej i “luźnej” skóry na podbródku to naturalny proces wynikający z procesu starzenia. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem tracimy włókna kolagenowe i elastynę, które są odpowiedzialne za utrzymywanie sprężystości i rozciągliwości tkanki łącznej. Cera dojrzała nie nadąża już z produkowaniem tych białek w takich ilościach, jak do tej pory, dlatego też stopniowo traci swoje dotychczasowe właściwości i staje się bardziej podatna na zmianę kształtu. Istnieją jednak zabiegi medycyny estetycznej, które pomagają odwrócić efekty procesu starzenia. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie wykonują profesjonalny lifting twarzy w celu przywrócenia skórze jędrności i młodzieńczego blasku.

Rodzaje liftingu

Zabieg liftingu może dotyczyć różnych partii ciała, w zależności od tego, jakich efektów oczekuje dany pacjent. W przypadku liftingu twarzy, widocznymi zmianami są m.in.

  • podniesienie policzków,
  • wypełnienie bruzd nosowo-wargowych,
  • spłycenie doliny łez,
  • wypełnienie zmarszczek na czole,
  • wypełnienie zmarszczek pod oczami,
  • uniesienie kącików ust.

Lifting szyi ma na celu wygładzenie i napięcie skóry, co niweluje efekt zwiotczenia. Poprawia także optycznie owal twarzy.

Lifting brzucha jest wykonywany głównie u kobiet po ciąży lub osób, które doświadczyły znacznej utraty wagi w krótkim czasie. Zabieg redukuje nadmiar skóry, która rozciągnęła się w czasie, gdy brzuch był znacznie większy.

W przypadku liftingu piersi, celem zabiegu jest często przesunięcie brodawki sutkowej dla uzyskania symetrii. Lifting może być także wykonany po to, aby poprawić ogólną estetykę tej części ciała.

Metody wykonywania liftingu twarzy i ciała

Wykonanie liftingu metodą tradycyjną wiąże się z użyciem skalpela. Jest to zabieg dość inwazyjny, który obecnie nie cieszy się tak wielką popularnością, jak kiedyś.

Jedną z najczęściej stosowanych dziś metod jest lifting ultradźwiękowy, w Klinice Miracki wykonywany za pomocą innowacyjnego urządzenia Ultraformer III. Zadaniem tego sprzętu jest bezinwazyjne wygładzenie skóry przy zastosowaniu nowoczesnej technologii HIFU (high intensity focused ultrasound). Zabieg polega na spowodowaniu mikrouszkodzeń w różnych warstwach skóry, dzięki czemu tkanki zostają pobudzone do wzmożonej produkcji kolagenu.

Nici liftingujące to inny skuteczny sposób na pozbycie się zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Jest to również metoda stosowana do modelowania właściwie każdej innej części ciała, m.in. brzucha, pośladków i ud. Polega ona na wszczepieniu pod skórę specjalnych nici medycznych, których zadaniem jest stymulacja produkcji kolagenu.

Trzecią popularną metodę wygładzania skóry twarzy stanowi lifting wolumetryczny. Zabieg polega na ostrzykiwaniu twarzy kwasem hialuronowym. Korzystając z tej metody wykonywania zabiegu, można również wpłynąć na kształt niektórych elementów twarzy, np. wykonać modelowanie nosa kwasem hialuronowym.

Nowoczesne zabiegi liftingu twarzy i ciała różnią się od tradycyjnych nie tylko niską inwazyjnością, ale także praktycznie stuprocentową skutecznością. W większości wypadków nie pozostawiają też żadnych śladów na ciele, co pozwala pacjentowi wrócić do codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej. Zachęcamy do wypróbowania możliwości współczesnej technologii już dziś, na własnej… skórze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ