Mycie włosów do przedłużania – jak robić to w sposób prawidłowy?

0
530
Mycie włosów do przedłużania

Elementy zagęszczające włosy oraz wizualnie zwiększające objętość włosów są niezwykle popularne wśród przedstawicielek płci pięknej zamieszkujących kraj nad Wisłą – nie powinno to dziwić, jako że to właśnie dzięki nim możliwe jest zakrycie wszelkich nieestetycznych niedoskonałości fryzury spowodowanych zarówno czynnikami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Nadmierne wypadanie czy też przerzedzanie się włosów nie musi już być problemem, wystarczy bowiem że zdecydujemy się na oferowane przez profesjonalistów cieszących się doskonałą renomą na rynku produkty wykonane z włosa naturalnego lub też z włókien syntetycznych. Jednym z kluczowych pytań pozostaje jednakże – jak odpowiednio je myć i pielęgnować, aby służyły nam one możliwie jak najdłużej? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć możliwie jak najbardziej wyczerpująco w ramach dzisiejszego artykułu!

Przede wszystkim należy pamiętać, że przed przystąpieniem do mycia włosy do przedłużania  należy dokładnie rozczesać przy pomocy grzebienia lub szczotki o szerokim rozstawie ząbków. Następnie przygotować należy miskę wypełnioną letnią wodą. Pamiętajmy, aby nie była ona zbyt gorąca, bowiem wysoka temperatura może doprowadzić do deformacji lub tez nieodwracalnego uszkodzenia pasemek, szczególnie w sytuacji jeżeli mamy do czynienia z produktami wykonanymi z włókien syntetycznych o marginalnej jedynie odporności na ekspozycję na wysokie temperatury. Kolejnym krokiem powinno być zamoczenie włosów w wodzie, aby usunąć z nich uporczywe zabrudzenia, pozostałości łoju i potu, a także na co dzień stosowanych kosmetyków. Kiedy już tego dokonamy, na powierzchnię pasemek zaaplikować należy wysokiej jakości szampon bez dodatku szkodliwych substancji chemicznych, takich jak siarczany, który to przywróci włosom do przedłużania początkowy spektakularny wygląd i sprężystość. Aby efekt taki utrzymywał się jak najdłużej, po zmyciu szamponu na włosy lub włókna nałożyć możemy niewielką warstwę środka nawilżającego lub odżywki.

Kiedy wszystkie nadmienione powyżej zabiegi pielęgnacyjne dobiegną końca, przyjdzie czas na suszenie pasemek. Zalecamy, aby nie stosować w tym celu urządzeń generujących znaczne ilości ciepła, a zamiast tego posiłkować się ręcznikami, którymi owiniemy elementy przedłużające i zagęszczające włosy. Tkanina wchłonie większość wilgoci. Warto po takim wysuszeniu wstępnym pozostawić włosy do całkowitego wyschnięcia, po czym możliwa będzie ich aplikacja i mocowanie do fryzury. Nie zapomnijmy, aby na koniec ponownie rozczesać dopinki, co pozwoli uniknąć ich zbyt szybkiemu splątywaniu lub kołtunieniu się mogącemu negatywnie wpłynąć na ogólną prezencję oraz naturalność wyglądu uczesania. W sytuacji, gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie prawidłowej pielęgnacji zakupionych w naszym salonie produktów oraz przedłużania ich żywotności, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, czy to telefonicznie lub mailowo, czy tez poprzez bezpośrednią wizytę w naszym zakładzie. Nasze drzwi pozostają dla Państwa zawsze otwarte!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ