Niepłodność – diagnostyka i leczenie

0
823
Niepłodność - diagnostyka i leczenie

Narodziny dziecka to dla wielu rodziców najszczęśliwszy w ich życiu moment, który przez wiele następnych lat wspominany jest z wielkim wzruszeniem.
Jednak nie każdemu dane jest to ogromne szczęście – wiele par boryka się z problemem niemożności zajścia w ciążę, spowodowanym różnymi okolicznościami.

Badania i diagnostyka

Lekarze są zgodni – jeżeli w ciągu dwunastu miesięcy starania się o dziecko nie pojawi się u kobiety ciąża, taki stan rzeczy zostaje nazwany niepłodnością i należy go zweryfikować u odpowiedniego specjalisty.

Pierwszym lekarzem, do którego powinna udać się kobieta jest ginekolog, który przeprowadzi wywiad z pacjentką o przebytych chorobach i operacjach, a następnie zleci szereg badań, mających na celu wykluczenie części schorzeń powodujących niemożność zajścia w ciążę. Z kolei pierwszym lekarzem, który zbada mężczyznę jest lekarz androlog. Jeżeli u obydwu partnerów występują nieprawidłowości, których nie można jednoznacznie określić, para powinna zgłosić się do ośrodka, którym jest klinika leczenia niepłodności Kraków.

Klinika in vitro Kraków

Jednym z najważniejszych badań jest wstępna diagnostyka oraz wywiad przeprowadzony u pary starającej się o potomka, ponieważ część problemów związana jest z dysproporcjami natury fizjologicznej, część wynika z problemów zdrowotnych, a jeszcze inna dotyczy sfery psychicznej.Postawienie prawidłowej diagnozy wiąże się z wieloma badaniami laboratoryjnymi oraz radiologicznymi, czyli wykonaniem usg, które pomogą określić ewentualne nieprawidłowości w budowie układu rozrodczego.

Ogółem badań tego typu, zajmują się wyspecjalizowane kliniki leczenia niepłodności w tym kliniki zajmujące się zapłodnieniem pozaustrojowym, czyli in vitro.

Klinika in vitro Kraków to wysoce specjalistyczny ośrodek, w którym wykonywane są badania nad przyczynami bezpłodności zgłaszających się par. Klinika korzysta z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. W ośrodku przeprowadza się zaawansowane badania, a po określeniu rodzaju schorzenia czy przyczyny powstałej niepłodności zalecane jest odpowiednie leczenie lub zabiegi in vitro pod nadzorem lekarzy kliniki.

Niepłodność Kraków

Klinika leczenia niepłodności Kraków otacza potencjalnych rodziców kompleksową opieką medyczną, prenatalną oraz laboratoryjną od początku zgłoszenia się do momentu szczęśliwych narodzin dziecka.

Dla wielu pacjentów, kliniki leczenia niepłodności oferują wsparcie także lekarzy innych specjalizacji.,takich jak seksuologa czy dietetyka. Do każdego pacjenta określa się indywidualne podejście, najlepsze dla jego samopoczucia i ogólnego komfortu, gdyż niepłodność kraków oraz jej leczenie dla pragnących mieć dziecko par jest sprawą priorytetową.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ