Poznaj roboty sprzątające marki Tesla

0
618

Roboty sprzątające marki Tesla to oferta firmy Tesla Electronics, której historia sięga roku 1921, kiedy została założona pod nazwą Electra. Przedsiębiorstwo stało się monopolistą na rynku sprzętów gospodarstwa domowego w powojennej Czechosłowacji, a współcześnie kontynuuje pracę oferując urządzenia sprzątające nowej generacji.

Specyfika robotów sprzątających Tesla

Najnowsze dokonanie firmy Tesla Electronics to robot sprzątający TESLA RoboStar IQ500 wyposażony w nawigację laserową. Zastosowana w nim sztuczna inteligencja drobiazgowo analizuje przestrzeń, jaką sprząta, udoskonalając dzięki temu algorytmy skanowania. W robocie wykorzystany został laser SLAMtrack 5.0, który mierzy dane dotyczące odległości w otoczeniu aż 8 000 razy na sekundę obracając się o 360 stopni. Pozwala to urządzeniu na dużo skuteczniejsze sprzątanie niż w przypadku innych modeli. Bezbłędną nawigację wspomagają także inne czujniki zastosowane w TESLA RoboStar IQ500: laserowy czujnik odległości, ultradźwiękowy czujnik odległości, ścienny czujnik odległości, a także czujniki upadku.

TESLA RoboStar IQ500 to urządzenie jednocześnie odkurzające i mopujące na mokro podłogę, skutecznie usuwające z niej wszystkie zanieczyszczenia. Jego pracę umożliwia bateria o podwyższonej pojemności wynoszącej 6 400 mAh. Urządzenie może dzięki temu pracować bez przerwy aż 220 minut i wyczyścić idealnie do 340 m2 podłogi.

Oszczędność czasu i nowoczesne sprzątanie z robotami Tesla

Najważniejszym atutem robotów sprzątających Tesla jest z pewnością ich bezobsługowe działanie, które pozwala na sprzątnięcie domu lub mieszkania w czasie nieobecności domowników powracających do lśniącego czystością wnętrza. Robot sprzątający TESLA RoboStar IQ500 może zostać zdalnie aktywowany za pomocą dedykowanej mu, darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Dzięki temu będąc poza domem, można zaplanować sprzątanie, ustawić czas jego rozpoczęcia, zakończenia, a także w pełni monitorować pracę urządzenia. Nie trzeba się też martwić o to, w jaki sposób zostaną wyczyszczone podłogi gładkie czy pokryte dywanem lub wykładziną. Robot w momencie zmiany powierzchni samoczynnie zmienia siłę ssania, przechodząc w tryb Turbo, co pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń nawet ukrytych w zakamarkach puszystych dywanów. Zastosowany w urządzeniu filtr HEPA wychwyci natomiast częste we włosiu dywanów roztocza lub alergeny zwierząt, co zapewnia bezpieczeństwo, szczególnie w domach, gdzie mieszkają one wraz z małymi dziećmi, których skóra i drogi oddechowe są dużo bardziej wrażliwe na podrażnienia nimi spowodowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ