Seiko Prospex Street Series

0
1479
Seiko Prospex Street Series

Dość niedawno firma Seiko wypuściła nową linię modeli czasomierzy z kopertą nazwaną przez entuzjastów marki “baby tuna”. Prospex Street Series to kolejny modny zegarek typu diver, którego charakterystyczny wzór koperty nie pozwala pomylić go z żadnym innym tego typu urządzeniem innych firm, przystosowanym do aktywności outdoorowych. Tym razem japoński producent zaoferował inspirowany modą uliczną zegarek miejski, zaopatrzony we wszystkie właściwości techniczne, jakie posiada czasomierz zaprojektowany z myślą o aktywnościach sportowych.

Założeniem projektantów przy tworzeniu serii Prospex Street było zainteresowanie swoimi produktami mieszkańców aglomeracji miejskich, poszukujących trwałych i funkcjonalnych urządzeń codziennego użytku, łączących niebanalne wzornictwo z możliwością ich wykorzystania niemal w każdych warunkach. Niewątpliwie cel ten został w pełni osiągnięty. Seiko Prospex Street Series to niebanalny czasomierz, który w każdej ze swoich trzech odsłon doskonale wpasowuje się w trendy kulturowe europejskich miast, zachowując przy tym jednocześnie charakter swojego pierwowzoru.

Inspiracją dla japońskich zegarmistrzów do stworzenia modelu był prestiżowy i niepowtarzalny męski zegarek seiko z 1975 roku, który był nurkiem. Ówczesny model był pierwszym wodoszczelnym zegarkiem z kopertą tytanową na świecie, przeznaczonym do nurkowania na głębokość do 600 metrów. Wynalazek ten diametralnie podwyższył poprzeczkę światowej branży zegarmistrzowskiej. 

firma zegarkowa Seiko

Obudowa nowatorskiego divera składała się z dwóch poziomów konstrukcyjnych, zwiększających bezpieczeństwo oraz ochronę przed korozją i wstrząsami. Innowacyjnym rozwiązaniem był również pasek a’la akordeon. Jego odpowiedni kształt dawał możliwość samoistnego dopasowywania się do przegubu ręki, podczas dużych różnic ciśnienia. W zależności od głębokości, materiał paska kurczył się i rozprężał, a pofałdowany zapas eliminował to niekorzystne zjawisko. Dodatkową ciekawostką jest przyznanie w tamtym czasie temu pierwowzorowi współczesnej wersji aż dwudziestu patentów.

Seiko Prospex Series

Geneza imponującej serii Seiko Prospex Series pokazuje wyraźnie, że autorzy projektu czasomierza starali się zaoferować swoim klientom niebanalne urządzenie codziennego użytku. Reprezentantami tej wyjątkowej edycji są modele dostępne w trzech kolorach: granatowym, oliwkowym i szarym.

miejskiego zegarka

Nie można przejść obojętnie obok niebywale harmonijnej i efektownej kompozycji zewnętrznej formuły zegarka. Na tarczy każdego z wariantów modelu wyróżniają się jasne indeksy, które kontrastują wyraźnie z powierzchnią cyferblatu o ziarnistej strukturze. Godziny 3,6,9 wyznaczają duże prostokąty, natomiast godzinę 12 odwrócony trójkąt. Zarówno wskazówki, jak i indeksy pokryte zostały fluorescencyjną substancją Lumibrite, pozwalającą na odczyt czasu w ciemności. Datownik umieszczono na wysokości godziny czwartej.

Imponujący design cyferblatu miejskiego zegarka Prospex Street chroni mineralne szkło typu Hardlex pokryte powłoką antyrefleksyjną. Serce zegarka to mechanizm kwarcowy V157, którego akumulator czerpie energię świetlną za pomocą umieszczonych na tarczy mikropaneli słonecznych. Zapas zgromadzony w akumulatorze powinien według producenta wystarczyć na 10 miesięcy chodu zegarka. Pamiętając o pierwowzorze modelu z 1975 roku, niezawodna firma zegarkowa Seiko wyposażyła ten modny model zegarka typu diver w wodoszczelność na poziomie 20 barów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ