Zegarek dla triathlonistów – kluczowe informacje

0
857
Zegarek dla triathlonistów – kluczowe informacje

Triathlon to popularna dyscyplina sportowa, zwana również trójbojem. Zawodnik musi połączyć tu bieg, pływanie i jazdę na rowerze. Jednym z ważniejszych akcesoriów jest – poza strojem i sprzętem sportowym – zegarek dla triathlonisty. Co należy wiedzieć o takim urządzeniu?

Zegarek dla triathlonistów – czym jest?

Sporo osób uważa, że zegarek dla ludzi uprawiających triathlon to dokładnie to samo urządzenie, które przeznaczone jest dla biegaczy. Trzeba tu jednak wyraźnie rozróżnić oba te produkty. W przypadku wersji dla triathlonistów, którzy również pływają, konieczne są dodatkowe funkcje i właściwości, jak choćby wodoodporność. Jeśli z urządzenia korzysta biegacz, opcja ta nie jest niezbędna.

Zegarki dla triathlonistów mają różne formy i kształty. Poza klasycznymi, okrągłymi modelami, często spotykane są również warianty prostokątne. Dzięki takiemu układowi ekran urządzenia jest czytelny i wyświetli wszystko, co jest niezbędne dla sportowca. Oczywiście rozmiar musi być odpowiednio dostosowany do zawodnika. W triathlonie jest to warunkiem niezbędnym, by móc skoncentrować się na wysiłku i czuć komfortowo.

Po co triathloniście zegarek?

Choć klasyczny zegarek to przede wszystkim urządzenie pokazujące aktualną godzinę, w przypadku sportowców, w tym triathlonistów, sprzęt posiada także inne funkcje. Przede wszystkim musi mierzyć czas, dystans, prędkość czy spalone kalorie. Poza tym ważne, by posiadał również odbiornik GPS.

Opcją bardzo pomocną jest barometr i liczniki kontrolujące puls zawodnika. Zegarek przydaje się także do tworzenia planów treningowych lub kontrolowania swoich postępów. Oczywiście każdy z modeli może posiadać inne zestawy funkcji. Na pewno trzeba pamiętać również o tym, że zegarek dla triathlonisty musi być wytrzymały i odporny na czynniki mechaniczne oraz wilgoć.

Jak kupić?

Nabycie zegarka dla triathlonistów nie jest trudne pod względem dostępności takich produktów. Problem stanowić może jedynie decyzja o wyborze konkretnego modelu. Ze względu na szeroką ofertę, podjęcie decyzji bywa niemałym wyzwaniem. Najlepiej więc najpierw poczytać nieco o danym produkcie, sprawdzić, co sądzą o nim inni zawodnicy, dopasować do siebie – zarówno pod kątem rozmiaru, jak i potrzeb.

Zegarki dla triathlonistów kupić można w każdym sklepie z asortymentem sportowym lub elektronicznym. Ceny są bardzo różne, ale należy pamiętać, że w dobrej jakości urządzenie trzeba nieco zainwestować.

Zegarek dla triathlonisty znajdziesz w ofercie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ