Biegunka w ciąży – jak sobie z nią poradzić?

0
656
Biegunka w ciąży – jak sobie z nią poradzić

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie podczas ciąży, mogą powodować problemy trawienne, takie jak biegunka, zaparcia i wzdęcia. Zaburzenia te mogą również wynikać z infekcji jelit lub innych schorzeń. Jednym ze skutecznych rozwiązań, który pomaga uporać się z dolegliwościami, jest probiotyk. Biegunka w ciąży może zaszkodzić zarówno przyszłej mamie, jak i dziecku, dlatego warto wiedzieć, jak ją zwalczyć i kiedy należy zgłosić się do lekarza.

Kiedy biegunka w ciąży nie powinna niepokoić?

Biegunka jest bardzo częstym schorzeniem, które może dotknąć każdego, w tym także kobiety w ciąży. W licznych przypadkach do zniwelowania objawów wystarczy jednak zastosowanie odpowiedniego środka, takiego jak probiotyk. Biegunka, która pojawia się w ciąży, często jest spowodowana ogromnymi zmianami, jakie zachodzą w ciele kobiety, w tym modyfikacjami mikroflory jelitowej.

Biegunka w ciąży zazwyczaj nie wymaga specjalnego leczenia. Jeśli pojawia się rzadziej niż 2 razy dziennie, nie powoduje znacznego dyskomfortu i nie towarzyszy jej ból brzucha, to można uznać ją za normalne zjawisko. W takim przypadku probiotyk na biegunkę, który ma w składzie żywe kultury bakterii Lactobacillus rhamnosus, powinien ustabilizować pracę jelit.

Kiedy należy odwiedzić lekarza?

Ciąża jest stanem, w którym organizm musi przystosować się do nowych wyzwań, a przyszła mama obserwuje ciągłe zmiany w swoim ciele. Może być to niepokojące, szczególnie jeśli pojawia się ból. Biegunka w ciąży, która jest uciążliwa i często się powtarza, może być zmartwieniem niejednej kobiety.

Koniecznie trzeba udać się do lekarza, gdy biegunka występuje wraz z nudnościami, gorączką i zawrotami głowy. Mogą to być oznaki silnej infekcji jelitowej, wywołanej przez groźne bakterie lub pasożyty.

Biegunka może prowadzić do silnego odwodnienia i niedożywienia, co może być szkodliwe dla mamy i płodu. Kobieta w ciąży powinna otrzymać natychmiastową opiekę medyczną, jeśli stolce zawierają krew lub ropę, biegunka trwa dłużej niż 48 godzin, dochodzi do czterech i więcej luźnych wypróżnień w ciągu 24 godzin lub pojawia się silny ból odbytnicy oraz brzucha.

Skuteczne metody na biegunkę

Na szczęście większość przyszłych mam przechodzi problemy żołądkowe łagodnie, a do ich wyleczenia nie jest konieczna interwencja medyczna. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, aby uniknąć przykrych objawów jest sięgnięcie np. po Active Flora baby, czyli bezpieczny probiotyk. Biegunka, która powstaje przez zaburzenie pracy jelit, może być skutecznie zniwelowana właśnie dzięki takim specyfikom. Ich celem jest dostarczenie do jelit przyjaznych bakterii, które mają za zadanie wyścielić błonę komórek i przyspieszyć procesy trawienne. Dzięki nim lepiej wchłanianie są substancje odżywcze, a także są usuwane z organizmu niebezpieczne patogeny.

Probiotyki dostosowane do kobiet w ciąży są szybkim, bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem na zwalczenie biegunki i innych problemów związanych z pracą układu trawiennego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ