Ćwiczenia a kształt biustu

0
1635

Prawie każdej kobiecie zależy na tym by jej biust był jędrny i piękny. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości. Istnieje wiele sposobów na poprawę wyglądu piersi na przykład: masaże, odpowiednie kosmetyki, zabiegi w salonach kosmetycznych lub zabiegi chirurgiczne. Doskonałą alternatywą dla tych metod są dobrze zaplanowane ćwiczenia fizyczne. Odpowiedni trening może pomóc utrzymać biust w świetnej kondycji.

Co należy wiedzieć o treningu?

Wśród kobiet istnieje powszechne przekonanie, że ćwiczenia siłowe mogą drastycznie zmienić ich wygląd. Okazuje się jednak, że te obawy są zupełnie nieuzasadnione. Wykonywanie umiarkowanych ćwiczeń na klatkę piersiową nie sprawi, że biust się zmniejszy, ponieważ kobiece piersi są złożone przede wszystkim z tłuszczu i gruczołów.  Odpowiednio zaplanowany trening nie tylko nie zmniejszy rozmiarów piersi, ale je podniesie i ujędrni.

Jakie ćwiczenia należy wykonywać?

Kobiety pragnące poprawić wygląd biustu powinny skoncentrować się przede wszystkim na ćwiczeniach na klatkę piersiową.  Można je wykonywać zarówno z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu na przykład sztangi i ławki do ćwiczeń jak i wykorzystując ciężar własnego ciała.

Jednym z najlepszych ćwiczeń formujących biust jest tak zwana modlitwa. Dłonie należy przycisnąć do siebie w taki sposób by łokcie znajdowały się na wysokości stawów barkowych. W takiej pozycji należy wstrzymać około trzech sekund. Osoby początkujące powinny rozpocząć trening od około piętnastu powtórzeń a następnie wraz z upływem czasu zwiększać ich ilość.

Kolejnym świetnym ćwiczeniem są pompki. Niestety nie każda kobieta ma tyle siły by od razu wykonywać pełne klasyczne pompki. W takiej sytuacji warto zacząć od łatwiejszych pompek damskich, które wykonuje się opierając się na kolanach. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się wykonując klasyczne pełne pompki.

Jakiego sprzętu do ćwiczeń można używać?

W czasie treningu warto korzystać z odpowiedniego sprzętu, poprawia on nie tylko efektywność, ale również komfort ćwiczeń. Wśród kobiet bardzo popularne w ostatnich latach są między innymi taśmy treningowe. Należy je trzymać na wysokości barków i powoli rozciągać. Ćwiczenia zazwyczaj rozpoczyna się od piętnastu powtórzeń.   

Bardzo przydatne w czasie treningu na biust są hantle. Ciężarki o wadze jednego kilograma należy trzymać w zgiętych rękach w taki sposób by łokcie znajdowały się na wysokości klatki piersiowej. Następnie nie prostując łokci zbliżamy i oddalamy dłonie od siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ