Kamera sportowa na każdą kieszeń – co kupić?

0
2279

Wkrótce wakacje i czas letnich wyjazdów. Wobec tego coraz więcej osób zaczyna poszukiwać odpowiednich kamerek sportowych w celu udokumentowania swoich aktywnych wyjazdów. Dzisiaj wybór mamy spory, także w segmencie budżetowym. Co warto wybrać?

Kamera sportowa to doskonały wybór wtedy, gdy zależy nam na dokumentacji różnych aktywności. W porównaniu do zwykłych aparatów fotograficznych oraz smartfonów te urządzenia oferują nam dodatkowe możliwości. Przykładowo, większość kamer sportowych pozwala na współpracę z podwodnymi obudowami, które pozwalają na pływanie, a nawet nurkowanie. Kamerki te mają też kompaktowe wymiary i współpracują z różnymi systemami montażowymi. Poza tym są proste w obsłudze – wystarczy tylko jedno naciśnięcie przycisku, aby rozpocząć i zatrzymać nagrywanie.

Co kupimy w niskiej cenie?

Jeszcze nie tak dawano temu za kamerę sportową musieliśmy zapłacić minimum 1000 złotych. Teraz do dyspozycji mamy tanie modele kosztujące nawet około 300-400 złotych. Zasadniczo wtedy, gdy poszukujemy kamerki do zastosowań amatorskich, nie warto przepłacać.

W cenie kilkuset złotych czeka na nas w sklepach nawet kamera sportowa 4K, czyli taka, która będzie w stanie nagrywać w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. To czterokrotnie więcej niż w przypadku popularnej obecnie rozdzielczości Full HD. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na liczbę klatek na sekundę przy każdej z tych rozdzielczości. W przypadku 4K najczęściej mamy do czynienia z maksymalnie 30 klatkami. Gdy zależy nam na 60 klatkach, będziemy musieli wybrać nagrywanie w Full HD.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Gdy poszukujemy niedrogiego modelu, zwróćmy też uwagę na kąt nagrywania i robienia zdjęć – im szerszy, tym lepiej. Także powinniśmy pamiętać i tym, aby sprawdzić zawartość zestawu. Im więcej akcesoriów, tym lepiej, ponieważ wtedy będziemy mogli korzystać z kamerki na szereg różnych sposobów i nie będziemy musieli już za nic dopłacać.

Tanie kamerki sportowe 4K i w innych rozdzielczościach możemy kupić zarówno w polskich, jak i w zagranicznych sklepach internetowych. Najtaniej kupimy je w chińskich serwisach, ale pamiętajmy o tym, że skorzystanie z gwarancji będzie wtedy utrudnione. Dlatego zdecydowanie wygodniejsze jest zakupienie kamerki od polskiej firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ